Fontos sikert arattunk a Mezőkövesd felett

Nagy jelentőségű mérkőzés előtt állt a Loki, amely szombaton 17 órától a tabellán mindössze két ponttal mögötte álló Mezőkövesdet fogadta a Nagyerdei Stadionban az OTP Bank Liga 24. fordulójában.

A mai napon a csapatokat a Debreceni Labdarúgó Akadémia U12-es együttesének tagjai kísérték be, akik az elmúlt hétvégén Kolozsi Gergő edző vezetésével megnyerték a megyei futsal bajnokságot Hajdúhadházon.

A találkozó előtt a DVSC cégvezetője, dr. Róka Géza, és a Havrics Galéria tulajdonosa, Havrics Miklós köszöntötte védőnket, Pávkovics Bencét, aki a Ferencváros elleni bajnokin 50. alkalommal lépett pályára az NB I-ben. Gratulálunk neki!

Az összecsapás kezdőrúgását a DVSC egykori kitűnő védője, Balogh József végezte el, aki 52. születésnapja alkalmából családjától kapta ezt az ajándékot.

Nem forogtak veszélyben a kapuk az első tíz percben, egyik csapat sem tudott komoly lehetőséget kialakítani. Mi birtokoltuk többet a labdát, a kövesdi térfélen zajlott a játék. A 16. percben Varga Kevin szöglete után Szatmári 5 méteres fejese volt pontatlan. A 24. percben Haris 20 méteres lövése Szappanosról Szécsi elé pattant, aki a hálóba lőtt, ám a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot. A 26. percben ellenfelünk is eljutott a kapunkig, de Vadnai 18 méteres bombája a kapu jobb felső sarka felett hagyta el a pályát. A 31. percben Cseri távoli próbálkozását fogta könnyedén Nagy. Három perccel később Haris beadását Vadnai fejelte ki időben Szécsi elől.  A 37. percben aztán megtört a jég, megszerezte a vezetést a Loki! Tőzsér bal oldali szögletét Szatmári készítette le Kinyiknek, aki 16 méterről védhetetlenül lőtt a bal alsó sarokba. Egy percre rá megduplázhattuk volna előnyünket, ám Szécsi beadása után Takács csak Szappanos kezébe tudta fejelni a labdát. A 44. percben közelről fejelt gólt Takács Tamás, de a partjelző ismét lest intett.

A mai meccs második félidei kezdőrúgását csapatunk lelkes szurkolója, dr. Boros Béla végezte el, aki 80. születésnapja alkalmából kapta ezt a lehetőséget.

A második játékrész elején több szép támadást is vezettünk, olykor látványosan futballoztunk, de az utolsó passzokba hiba csúszott. Az 57. percben cserélt vezetőedzőnk, Varga Kevint Damásdi Alex váltotta. A 63. percben Vajda előtt adódott egyenlítési lehetőség, de Nagy Sándor nagy bravúrral védte az egy az egy elleni próbálkozást. A 71. percben ismét változtatott Herczeg András, Takács Tamás helyett Zsóri Dániel állt be. A 82. percben eldönthettük volna a három pont sorsát, de Jovanovic remek indítását Zsóri 8 méterről a mezőkövesdi kapusba lőtte. A 88. percben Szécsi Márk helyett Csősz Richárd lépett pályára. Egy perccel később Tőzsér 22 méteres szabadrúgása ment el kevéssel a bal kapufa mellett.

A Loki tehát Kinyik Ákos 37. percben szerzett találatával rendkívül fontos és magabiztos sikert aratott a Mezőkövesd felett a Nagyerdei Stadionban. Ezzel a győzelemmel ismét felléptünk a dobogó harmadik fokára. Szép volt, fiúk!

OTP Bank Liga 24. forduló
DVSC-Mezőkövesd 1–0 (1-0)

Nagyerdei Stadion, 2800 néző. Vezette: Bogár (Ring, Kóbor)
DVSC: Nagy S. – Kinyik, Szatmári, Pávkovics, Ferenczi – Jovanovic, Haris, Tőzsér, Varga K. (Damásdi, 57.) – Szécsi (Csősz, 88.), Takács (Zsóri, 71.)
Mezőkövesd: Szappanos – Vadnai, Pillár, Szeles, Silye – Meskhi – Molnár G., Bertus (Vajda, 46.), Cseri (Moutari, 76.), Katanec – Koszta Gól: 1-0 Kinyik (37.)
Sárga lap: Koszta (23.), Meskhi (61.), Katanyec (70.), Silye (72.), Pávkovics (85.), Damásdi (87.)