Fordítottak a vendégek: DVSC-Kecskemét 1-2

A sárga lapok miatt eltiltott Dusan Lagator, valamint a sérülésből felépülőben lévő Megyeri Balázs és Kusnyír Erik nélkül fogadta a tabellán harmadik Loki a második helyezett, 23 meccsen mindössze 2 vereséget számláló Kecskemétet. A találkozó előtt Bévárdi Zsombort 50. NB I-es mérkőzése alkalmából köszöntötték, Szécsi Márk jobboldali védőként kezdett, a labda pedig végre valahára szép tavaszi időben indult útjára.

A találkozó legelején Hadaró lőtt az oldalhálóba, de ezt követően már a DVSC momentumai következtek. A 7. percben például Ferenczi János beadása után Dorian Babunski fejelt kapura, Varga védeni tudott, csakúgy, mint a 10. minutumban Stefan Loncar bólintásánál.

A 24. percben Alexandros Kyziridis lőtt fölé, nagyjából kiegyenlített volt a játék, de a Loki helyenként némi mezőnyfölényben volt, s megugrásaiban több volt a veszély. A 36. percben Meldin Dreskovic lőtt mellé, a szünetig aztán nagyobb helyzet már nem alakult ki.

A második játékrész elején Varga Kevin nem sokkal lőtt mellé 17 méterről, Dorian Babunskit viszont sérülés miatt le kellett cserélni, helyére Antonio Mance állt be. A DVSC igyekezett nagyobb nyomást gyakorolni az ellenfélre, az 54. percben Stefan Loncar 20 méterről a bal kapufát találta el. Az 56. percben Marko Milosevic védett hatalmasat egy kecskeméti fejesnél, majd megszerezte vezetést a Loki! A 61. percben Ferenczi János beadása után hibázott a kecskeméti védelem, Stefan Loncar ott termett, és 6 méterről a kapuba lőtt (1-0).

A 66.. percben viszont egyenlített a Kecskemét, Májer lövése Sylvain Deslandes testéről pattant a labda a debreceni kapuba (1-1). A hajrára érkezett Bódi Ádám és Sós Bence, a gyors gólváltás pedig nagy izgalmakat ígért. Voltak is kellemetlen izgalmak a végjátékban, a 80. percben Horváth Krisztofer megszerezte a vezetést a vendégeknek, 19 méterről csavart a kapu bal oldalába (1-2).

A végére beállt Varga József és Bárány Donát is, azonban sajnos nem sikerült egyenlíteni. Folytatás két hét múlva Debrecenben a Vasas ellen.

Srdjan Blagojevic: Nem úgy kezdtük a meccset, ahogy kellett volna, összességében sem lehetek elégedett. Nem érdemeltünk győzelmet, sokat hibáztunk. Ha nagyobb dolgokra vágyunk, több energiára és nagyobb fegyelmezettségre van szükségünk.

Szabó István: Az történt, amire számítottunk a mérkőzésen. A debreceni gólig is jól játszottunk, arra pedig jól reagáltunk. Úgy érzem, megérdemelten nyertünk.