FTC-DVSC: kiderül, mire megyünk egy majdnem BL-csapat otthonában

Az OTP Bank Liga 5. fordulójában a kis híján a Bajnokok Ligájába, végül az Európa-ligába jutott, bajnoki címvédő Ferencváros stadionjában lép pályára szombaton 18.15-tól a DVSC (tv: M4), tehát kőkemény kihívás előtt áll. A Loki idegenben még nem kapott ki (Honvéd 4-1, Paks 3-3), igaz, a hazai mérkőzések nem sikerültek túl jól (Újpest 2-2, ZTE 1-2). Az FTC a BL-selejtezők miatt eddig csak két összecsapást vívott az NB I-ben, a nyitányon meglepetésre 2-1-re kikapott otthon a Kisvárdától, a Mezőkövesdet viszont 4-1-re legyőzte.

A két csapat eddig 95 találkozót vívott egymással az első osztályban, ebből a DVSC 26-ot tudott megnyerni, az Üllői úton pedig mindössze 4-et. Legutóbb majdnem egy évtizede, 2012-ben született debreceni siker, akkor Szakály Péter 80. percben szerzett góljával győzött a Loki 2-1-re. Persze emlékezetes csatákban nincs hiány: fájó emlék például, amikor 2004-ben, az utolsó fordulóban a DVSC bajnok lehetett volna, de kikapott 3-1-re, de persze olyan is volt, amikor 2003-ban a Fradi válhatott volna bajnokká egy győzelemmel, de debreceni gárda tartalékosan is megvédte a döntetlent, utána nagy botrány tört ki.

A közelmúltból nagyon élénk emlék még a 2015-ös mérkőzés, amikor a 89. percben Bódi Ádám egészen szenzációs gólt rúgott Dibusz Dénesnek, a vége így 1-1 lett.

Az idei meccs egyébiránt egészen speciális, hiszen a Loki újoncként látogat a regnáló bajnokhoz, toronymagasan szinte mindenki az FTC-t tartja esélyesebbnek, de erős hittel és jó játékkal a DVSC meglepetést okozhat. A hazaiak kiváló képességű légiósokra (Mmaee, Boli, Uzuni, Tokmac, Haratin, Mak, stb.) építik együttesüket (magyarként általában csak Dibusz Dénes és esetleg Botka Endre kap főszerepet), míg a mieink többnyire saját nevelésű futballistákkal igyekeznek eredményesen szerepelni.

Mindent összevetve újabb emlékezetes mérkőzés várható…