Gyönyörű gólok: DVSC-Anif 10-1

A Loki a negyedik felkészülési meccsét játszotta az ausztriai edzőtáborban kedden 19 órától. Csapatunk ellenfele ezúttal az osztrák negyedosztályban szereplő USK Anif volt.

A Windischgarstenben rendezett összecsapás elején a DVSC gyorsan magához ragadta a kezdeményezést, Alexandros Kyziridis a kapust is kicselezve már a 3. percben betalált (1-0). A 11. minutumban már kettővel vezetett a Loki, egy gyors kontra végén Bévárdi Zsombor adott gólpasszt Joao Oliveirának (2-0). A 14. percben egy szép összjáték után Bárány Donát is bevette a kaput 9 méterről, így szűk negyedóra alatt három találatot szereztek a mieink (3-0).

Az erőviszonyoknak megfelelően a folytatásban sem változott a játék képe, a 18. percben Alexandros Kyziridis duplázott, miután 17 méterről értékesített egy szabadrúgást (4-0). A gólok mellett is voltak ziccerei a DVSC-nek, de az osztrákok kapusa többször is nagyot védett, így a szünetig több találat már nem született.

A pihenő után Bévárdi Zsombor rögtön folytatta a gólgyártást, a 46. percben közelről belsőzött a kapuba (5-0). Az 51. percben jött a következő debreceni gól, egy szép kiugratás és beadás után Bárány Donát is megszerezte második gólját (6-0). Az 54. percben Alexandros Kyziridis egy végletekig kijátszott akció végén eljutott a mesterhármasig (7-0), majd az 57. minutumban szépített a lelkes osztrák együttes (7-1).

Közben beállt Brandon Domingues, majd a 64. percben Takács Bence és Farkas Tamás is, a DVSC pedig megszerezte a nyolcadik találatát, miután az ezzel triplázó Bárány Donát a 68. percben elvette a labdát a kapustól (8-1). A végén Alexandros Kyziridis és Bárány Donát negyedszer is betalált, a mieink tehát igazán gólzáporos győzelmet arattak (10-1).

A Loki szerdán 18 órától újabb mérkőzést játszik Ausztriában, mégpedig a 65-szörös argentin válogatott Éver Banegát is soraiban tudó szaúd-arábiai Al Shabab FC ellen.

Felkészülési mérkőzés.

DVSC-Anif 10-1 (4-0).

DVSC: Engedi – Baranyai, Neofytidis, Ojediran, Bévárdi – Loncar, Varga J. – Oliveira, Szécsi, Kyziridis – Bárány. Cserék: Domingues, Farkas T., Takács B. Vezetőedző: Srdjan Blagojevic.

A debreceni gólszerzők: Kyziridis (3., 18., 54., 81.), Oliveira (11.), Bárány (14., 51., 68., 84.), Bévárdi (46.).