OTP Bank Liga 29. forduló

Diósgyőr

OTP Bank Liga 30. forduló

Győzött a kis Loki

Vasárnap délután újabb bajnoki mérkőzést játszott a DVSC második csapata., ezúttal hazai környezetben, mégpedig a Nagyerdei Stadionban a Jászberény ellen. Éles meccs várt mind a két gárdára, hiszen a tabellán a forduló előtt mindössze három pont különbség volt a csapatok között. A kis Loki 38 egységgel a 12., míg a Jászberény 35 ponttal a 16. helyet foglalta el, így lehetőség szerint komoly erőket mozgósítottak az együttesek a három pontért.

Az első kisebb helyzet a 13. percben alakult ki, akkor Balla Mátyás lövését fogta a vendégek kapusa. Ezt követően viszonylag eseménytelen volt a játék, majd a 30. minutumban egy szép akció végén Sármány Kristóf beadása után a berobbanó Rácz Balázs fejelt mellé, nem sokkal később pedig lábbal is veszélyeztetett. Aztán a 41. percben jött a debreceni gól, Sármány remekül húzott el a jobb oldalon, és ziccerbe hozta Kalafat Álmost, aki nem hibázott (1-0). A pihenőre így előnnyel vonulhatott a kis Loki, megérdemelten.

A második játékrész is hazai fölénnyel kezdődött és folytatódott, az 55. percben például ismét Sármány Kristóf volt aktív, lövését a vendégkapus lábbal hárította. A kérdés az volt, hogy a DVSC II. kapura veszélyesebb játéka a végére hány gólban fog kifejeződni, ez a szám végül a 2 lett, miután egy szép kontra végén a csereként beállt Kenderesi Dávid passza után Balla Mátyás volt eredményes (2-0). A jászberényiek még szépítettek (2-1), de a kis Loki összességében magabiztosan nyert. Folytatás szerdán a DEAC ellen a Nagyerdei Stadionban.