Háromból három: legyőztük a Honvédot is!

A DVSC a Budapest Honvéd otthonában – amely jelenleg az Új Hidegkuti Nándor Stadion, ugyanis a kispesti létesítményt felújítják – vendégszerepelt az OTP Bank Liga 4. fordulójában. Az, hogy a fővárosiak az idei szezonban mindhárom bajnoki meccsüket elveszítették, megtévesztő, hiszen jó játékosállománnyal rendelkeznek, csak valahogy még nem jött ki nekik a lépés. Hiba lett volna az eddigi szereplésből kiindulni, erre a Loki mestere, Herczeg András is felhívta a figyelmet.

A DVSC számára ugyanakkor jól indult a bajnoki szezon, a Kisvárda és a ZTE ellen is megszereztük a három pontot (az első fordulóra kiírt Ferencváros elleni mérkőzést elhalasztották), és bíztunk a jó folytatásban.

Jól kezdtük a mérkőzést, rögtön támadólag léptünk fel, és ennek eredményeképpen már a 8. percben megszereztük a vezetést: Szécsi Márk jobb oldalról tette a labdát a kapu elé, az érkező Nikola Trujic pedig a hálóba vágta a labdát. A 19. percben kellett először védenie Nagy Sándornak, Kesztyűs távoli lövését hárította. Ettől a lehetőségtől megjött a hazaiak kedve, több nagyobb helyzetet is kialakítottak. Próbálkozásaik végül sikerrel jártak, és a 44. percben Lanzafame révén egyenlítettek.

A szünet után is a Honvéd volt kezdeményezőbb, Lanzafame majdnem megszerezte a második gólját, ám ezúttal a kapufára rúgta a labdát. A 64. percben a Loki is helyzetbe került, Varga lövését védte Horváth. A 66. percben azonban már tehetetlen volt a Honvéd kapusa, amikor Tőzsér Dániel jobb oldali szöglete után Varga Kevin visszagurított Harisnak, ő pedig 18 méterről hatalmas gólt rúgott a bal alsóba. Megváltozott a játék képe, immár a Loki irányított. A 77. percben Varga Kevin lövése alig ment el a kapu mellett, utána – még egy perc sem telt el – már gólt lőtt a DVSC középpályása, aki 19 méterről, jobbal lőtt, a vetődő Horváth kezéről a bal felsőbe pattant a labda. A 82. percben Lanzafame szabadrúgásból szépített, vagyis igencsak eseménydús lett a második félidő. Haris majdnem megszerezte a második gólját, lövése azonban centikkel fölé ment. Az utolsó néhány perc izgalmas volt, a Honvéd harcolt az egyenlítésért, ám a DVSC szervezetten futballozott, és végül 3-2-re megnyerte a rangadót, így továbbra is százszázalékos!

OTP Bank Liga, 4. forduló
Budapest Honvéd – DVSC 2-3 (1-1)  Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2441 néző. Vezette: Farkas (Ring, Szécsényi)
Honvéd: Horváth A. – Batik, Kamber, Niba – King, Nagy G. (Cipf 73.), Gazdag, Kesztyűs, Uzoma (Kukoc 80.) – Moutari (Kulach 75.), Lanzafame
DVSC: Nagy S. – Kusnyír (Kinyik 81.), Szatmári, Pávkovics, Ferenczi – Varga K. (Bényei 92.), Haris, Tőzsér, Trujic (Csősz 72.) – Szécsi, Garba
Gól: 0-1 Trujic (8.), 1-1 Lanzafame (44.), 1-2 Haris (66.), 1-3 Varga K. (77.), 2-3 Lanzafame (82.)
Sárga lap: Trujic (60.), Lanzafame (65.), Kusnyír (73.), Kukoc (86.)