Várkerti Stadion

Hét gól Itáliában: AS Roma-DVSC 5-2

Nem akármilyen bajnoki főpróbát tartott a DVSC: a szombati rajt előtt Olaszországban a José Mourinho vezette AS Roma együttesével csapott össze. A római Farkasoknál több szupersztár, így például Rui Patricio, Chris Smalling, Lorenzo Pellegrini, Nicolò Zaniolo, Amadou Diawara, Henrikh Mkhitaryan, Edin Dzeko, Borja Mayoral és Stephan El Shaarawy is pályára lépett.

Csapatunk játékosai közül a nemrég műtött Pávkovics Bencére és Kundrák Norbertre, valamint a szintén sérüléssel bajlódó Soltész Dominikra nem számíthatott a Huszti Szabolcs, Toldi Gábor edzőpáros. A találkozót remekül kezdte a Loki, hiszen már a 4. percben megszerezte a vezetést! Történt, hogy egy jó támadás végén Sós Bence pontosan adott be balról, Bárány Donát pedig 6 méterről a kapuba bólintott (0-1). A DVSC ezután is szervezetten futballozott, az első római helyzetre a 11. percig kellett várni, akkor Perez 12 méteres lövését védte szépen Tomas Kosicky, majd Reynolds fejesénél is hasonlóan cselekedett.

Az első negyedóra végén az olasz gárda sikerrel igyekezett átvenni a mérkőzés irányítását, Perez egy 17 méteres csavarással veszélyeztetett, az AS Roma egyre több labdaszerzéssel operált. A római rohamok a 26. minutumban értek góllá, Ibanez indításával Borja Mayoral lépett meg, és ki is használta a ziccert, magabiztosan lőtt 13 méterről a kapuba (1-1).

A megsérülő Szécsi Márkot félóra után Kusnyír Erik váltotta, a 31. percben pedig fordított az olasz sztárgárda: egy újabb hosszú indítás után Pellegrini becsapta Deslandes-ot, és a kimozduló Kosicky mellett a bal alsóba helyezett (2-1).

Látszott, mennyire erős csapata van egy olasz első osztályú topklubnak, nem volt könnyű dolga a Lokinak, ráadásul Bódi Ádámot is ápolni kellett, a rómaiak néha elég keményen játszottak. Az első félidő végén aztán némileg elapadtak az események (már ha nem számítjuk Pellegrini kapufáját), a szünetig több gól már nem esett.

A második félidőre érkezett többek között Diawara, Smalling, Dzeko, Zaniolo és El Sharawy is, debreceni oldalon Sós Bence helyett Ugrai Roland állt be. A rómaiak nem hagytak kétséget nagyszerűségükről, az 52. percben egy gyors támadás végén Zaniolo emelt lazán a debreceni kapuba (3-1), ám a DVSC két minutumon belül válaszolt, Bévárdi Zsombor elfutása és lövése után Ugrai Roland piszkálta be a kipattanót (3-2).

Egy óra elteltével beállt a DVSC-be Pintér Ádám és Tischler Patrik is (Bódi Ádám és Bárány Donát jött le), csapatunk pedig próbált méltó ellenfele lenni a csillagokkal teletűzdelt, könnyedén ritmust váltó Rómának. Ezzel együtt elég volt egy védekezési hiba, és már jött is a negyedik fővárosi gól, a 65. percben Edin Dzeko elvitte labdát a kimozduló Tomas Kosicky mellett, és a hálóba gurított (4-2).

A találkozó utolsó harmadára Sylvain Deslandes helyett pályára lépett az újonnan érkezett brazil védő, Dos Santos Silva, valamint a 77. percben Korhut Mihály, Marko Nikolic és Bényei Ágoston is szerepet kapott, lejött Ferenczi János, Baráth Péter és Varga József. A 80. percben Edin Dzeko egy eladott labda után ismét megmutatta, hogy világklasszis, 16 méterről gyönyörűen csavart a bal alsóba (5-2), Tischler Patrik nem sokkal később válaszolhatott volna, de fölé pörgetett, veszélyes volt Korhut Mihály próbálkozása is.

A véghajrában már nem született több találat, a Loki egy rendkívül erős csapat ellen tarthatta meg a főpróbát, szombat este pedig jöhet az első bajnoki a Honvéd ellen a Bozsik-stadionban.

Huszti Szabolcs: Nekünk nem a Roma ellen kell felvennünk a harcot igazán, hanem majd a Honvéd ellen. Folytatjuk a munkát, még mi is keressük az ideális kezdő 11-et. Nagyon örültünk ennek a lehetőségnek, de természetesen nehéz volt egy ilyen sztárcsapat ellen játszani. Az AS Roma nyilván más minőséget képvisel, de azt gondolom, jó úton járunk.

Felkészülési mérkőzés.

AS Roma-DVSC 5-2 (2-1).

Frosinone (Olaszország), 1500 néző.

AS Roma: R. Patricio – Reynolds, Ibanez, Kumbulla, Tripi, Bove, Darboe, Perez, Pellegrini, Zalewski, Mayoral. Csere: Boer, Fuzato, Karsdorp, Smalling, Mancini, Villar, Zaniolo, Diawara, Mkhitaryan, Dzeko, Ciervo, El Shaarawy. Edző: José Mourinho.

DVSC: Kosicky – Bévárdi, Deslandes, Baráth P., Ferenczi – Varga J., Dzsudzsák – Szécsi, Bódi, Sós – Bárány. Csere: Nikolic, Kusnyír, Ugrai, Bényei Á., Pintér,Tischler, Korhut, Dos Santos. Edző: Huszti Szabolcs és Toldi Gábor.

Gól: Mayoral (26.), Pellegrini (31.), Zaniolo (52.), Dzeko (65., 80.), illetve Bárány (4.), Ugrai (54.).