DLA: Fradi-verés és válogatott meghívók

Legyőzte a Ferencvárost a DLA U19-es együttese, miután 1-0-ra nyerni tudott a zöld-fehérek ellen a pallagi edzőcentrumban. További örömteli hír, hogy Talpalló Norbert, Fűzfői Márk és Lipcsei Péter is meghívót kapott az U18-as válogatottba. Az U18-as (2003) korosztályos labdarúgó-válogatott következő programját 2020. november 2. és 4. között rendezik, Herceghalmon edzőtábort tartanak.

A U17-esek és az U16-osok Honvéd elleni, idegenbeli találkozóit november 21-re halasztották, játszott viszont az U15-ös és az U14-es gárda, mégpedig itthon az MTK ellen: a mérleg egy győzelem és egy vereség. Az U13-as és az U12-es együttesek már hét közben pályára léptek, s ahogy már hírül adtuk, le is győzték a Nyíregyházát.

Szombati eredmények.

U19. DVSC-DLA-FTC 1-0 (1-0). DVSC-DLA: Ecsegi – Baranyai, Lipcsei, Sápi, Farkas (Gyulai, 77.), Zahuczky, Simon (Sustyák, 46.), Kovács G., Kincses (Székelyhidi, 77.), Girdán (Perevuznik, 89.), Hegedűs (Kovács. 64.). Gól: Sápi (8.). Szalánczi Tamás vezetőedző így értékelt a debsport.com-nak: Különböző okok miatt ezen a találkozón nem tudtunk ugyan azzal a kezdővel felállni, mint a korábbi mérkőzéseken, több meghatározó játékosunk hiányzott. Ennek ellenére le a kalappal a játékosok előtt, akik a nagy akaratuknak köszönhetően megnyerték a mérkőzést. Összességében megérdemelten szereztük meg a három pontot, aminek külön örülök, hogy második mérkőzésünket is kapott gól nélkül tudtuk lehozni.

U15. DVSC-DLA-MTK 0-1 (0-1). DVSC-DLA: Engedi M. – Török, Szilágyi, Butor (Szuháj, 73.), Kohut, Forgó (Varga Z., 63.), Zsolcai (Nemes, 63.), Szakács, Nagy M. (Hornyák, 73.), Komlósi, Sztankó. Joó Zsolt vezetőedző nyilatkozata a debsport.com-nak: Az első félidőben jól futballoztunk, feltoltuk a védekezésünket, labdákat tudtunk szerezni, helyzeteket dolgoztunk ki. Míg mi nem tudtunk élni a lehetőségekkel, addig az MTK az első félidő végén kihasználta adódó helyzetét és megszerezte a vezetést. Szünet után szerettünk volna váltani, magasabb sebességi fokozatba kapcsolni, amely sajnos nem sikerült. Azt mondtam a játékosoknak a mérkőzés után, nincs semmi gond, fel kell emelni a fejünket, tanulnunk kell ebből a vereségből.

U14. DVSC-DLA-MTK 4-0 (2-0). DVSC-DLA:  Sávolt – Bernáth, Gergely (Kiss Z., 68.), Patai (Kovács B., 68.), Bartha (Lovas, 53.), Bodnár, Szabó M. (Kristóf, 41.), Vékony, Tóth B. (Rácz, 76.), Balogh M., Nagy M. (Grassi, 53.). Gól: Gergely (12.), Patai (28.), Kristóf (66., 81.). Kolozsi Gergő vezetőedző értékelt a debsport.com-nak: Az első félidőben két rögzített játékhelyzetből sikerült vezetést szereznünk, mely megnyugtatta a fiúkat és felszabadultabban játszhattak a folytatásban. Csapatvédekezésünk remekül működött, az MTK-nak helyzete sem volt. A második félidőben tovább növeltük az előnyünket és végül megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. A játékosok hozzáállásával, teljesítményével elégedett vagyok, gratulálok a csapatnak a mai játékhoz!