Várkerti Stadion

Megérdemelt, harcos egy pont Felcsútról

Az első negyedóra kiegyenlített játékot hozott, a lövési kísérletek aránya 3:1 volt a Puskás Akadémia javára, de számottevő veszély nélkül. A kétszer szépen szöktetett Szécsit először a jobb oldalon a 16-os sarkánál állították meg, majd balra az ötösnél mentettek szögletre előle. A 20. percben Kusnyírt buktatták a felcsúti kaputól 25 méterre. Bódi szemfülesen lövés helyett legurított Harisnak, akinek élesen belőtt labdáját Hegedüs vetődve bravúrosan hárította. Az egyik oldalon Szécsi, a másikon Mebrahtu veszélyeztetett – eredménytelenül. Knezevic egyre többet vállalt magára, ”villogott” a jobb szélen, de beadásait biztosan hárította a debreceni védelem. Az utolsó öt perc bár gólt nem hozott, de izgalmakat igen. Egyszer Gyurcsó erős labdája vágódott ki egy lábról, majd Szécsi és Adeniji rontott rá Hegedüsre, aki az utolsó pillanatban lábbal mentett. A Puskás kapusának tudását sorrendben Varga, Bényei végül Szécsi lövései tették próbára, de a jobbnál jobb lehetőségek kimaradtak.

Az 51. percben Slagveer a 16-os jobb sarkánál lövő csellel becsapta Ferenczit, játékosunk egyensúlyát vesztve a holland támadó elé került, aki átesett rajta. Szerencsére a játékvezető továbbot intett. Fortuna Kinyik Gyurcsóval szembeni buktatásakor is velünk volt. A 69. percben adódott a mérkőzés addigi legnagyobb gólhelyzete. Urblík kiugratta a csereként beálló Plseket, aki előtt Kosicky testével a szöget kitűnően lezárva mentett bravúrosan. A csapatok két-két cserével igyekeztek frissíteni. A korábban debreceni Sóssal való ütközés miatt sajnos Haris a vállát fájlalva cserére kényszerült.

A 80. percben az utolsó fél órára beállt Trujic erőszakosan leválva védőjéről kiugrott, de 11 méterről balról keresztbe lőtte a labdát az üresen tátongó kapu előtt, a meccs legnagyobb gólhelyzetét kihagyva. A 89. percben a már sárgalapos Bényei csúnyán rátartott Mebrahtu lábára, és piros lappal távozott. A 92. percben Ulbrík 17 méterről a bal kapufát találta el. A 94. percben óriási helyzetben Kinyik Kosicky elől kifejelte a mezőnybe a Gyurcsó által meglőtt labdát.

Az első félidőben a Loki egyből felvállalta a harcot a házigazdákkal szemben, sőt negyedóra elteltével mezőnyfölénybe került. Szécsiék rendre megzavarták ellenfelüket, már a felcsúti térfélen is. A legnagyobb debreceni helyzet a játékidő közepén Haris előtt adódott, de Hegedüs hárított. Két debreceni sárgalapot két felcsúti követett. A 30. perc után Knezevic vezetésével a házigazdák már többet támadtak, de a Loki védelme biztosan állt a lábán. Szünet előtt három kecsegtető vendéghelyzetnél a Puskás védelme sem ingott meg. Az elmúlt négy bajnoki fordulóban három vereséget szenvedő Puskás Akadémia a szünet után mintha mindent feltett volna egy lapra. Nyomást gyakorolt a Lokira, főleg a holland Slagveer okozott gondot védőinknek. Kosicky bravúros bevetődéssel góltól mentette meg kapunkat, Plsek helyzeténél. Az Adeniji helyére beállt Trujic a három pont sorsát eldönthette volna a javunkra, ha nem kapkod, hanem pontosabban céloz ”ajtó-ablak” helyzetben. Bényei kiállítása után nyomasztó fölénybe kerül a Puskás Akadémia, de a bal kapufa és Fortuna ismét segített.

Férfias küzdelmet hozó, harcos mérkőzésen a DVSC mindenképpen rászolgált a döntetlenre a több veszélyes helyzetet kialakító házigazdákkal szemben.