OTP Bank Liga 29. forduló

Diósgyőr

OTP Bank Liga 30. forduló

Nem sikerült a nyolcaddöntőbe jutás a kupában

Szerdán délben kezdődött Dorogon az egy héttel korábbról a pálya használhatatlansága miatt elhalasztott Magyar Kupa-mérkőzés a 16 közé jutásért.

Ezúttal kellemes, napsütéses időben, immár gondozott, de kissé mély talajú pályán az első 20 perc két célt tévesztett hazai lövést és Trujicsék által két kihagyott, veszélyesebb közeli helyzetet hozott. A szerb támadó Bereczki beadását helyezte a jobb kapufa mellé hat méterről. A 25. percben Kundrák lapos, 25 méteres lövését Borsos szögletre tolta vetődve, majd Kuti szögletét lehúzta. A 39. percben bal oldali debreceni támadás végén Bereczki labdája már a kapuson is túljutott, de Adeniji öt méteres lövésénél a labda a kapus testéről vágódott szögletre, majd Barna Sz. ugyancsak öt méterről fölé fejelt. Két óriási gólhelyzet volt! A 44. percben egy védő balról hazagurított labdáját a majdnem elcsúszó kapus az utolsó pillanatban rúgta el Kundrák elől. A kihagyott vendéghelyzetek megbosszulták magukat és váratlanul vezetést szereztek a házigazdák. A 45. percben Csillag passzolt Kitl-höz, akinek nagy erejű lövése a védők közül kilépő Csillag elé pattant, s a középpályás 10 méterről a háló jobb oldalába csavart. 1-0.

A második félidő elején aktívabban kezdtek a dorogiak, Kosickynek kétszer is volt védeni valója. Előnyüket védendő a test-test elleni párharcokban is egyre keményebbé váltak az NB II. 10. helyén álló házigazdák. Egyikük nagy igyekezetében az ideiglenes csapatkapitányt, Kinyiket talpalta le. Herczeg András Garba, Varga Kevin és később Pintér beállításával igyekezett frissíteni a Loki támadó játékát. A 64. percben Lencsés a 16-oson belül lerántotta Garbát, de Radványi játékvezető sípja néma maradt. Három perccel később a kiugratott Pintér lövése kerülte el a bal kapufát. A Dorog mindent megtett vezetése megőrzése érdekében, foggal körömmel védekezett, és olykor kontrákkal is próbálkozott. Egyre nőtt a DVSC nyomása, de Pávkovics visszagurításából Kundrák öt méterről magasan fölé lőtt. Majd Trujicsról pattant a labda hat méterről a kapushoz. A házigazdák nem voltak megilletődve, ha kellett cipőfűzéssel, sportszár húzogatással, a bedobások és a szögletek lassú elvégzésével húzták az időt, szorványos támadásaik alkalmával igyekeztek széttördelni a játékot. A dorogiak edzője a gólszerző Csillagot Földivel váltotta fel, majd az egykor Debrecenben is megfordult Sitkut küldte be. A 84. perben Varga K. középről leadott 12 méteres lövése nyomán vágódott szögletre a labda, majd ismét Varga becsavart szabadrúgását öklözte szögletre Borsos, aki utána időhúzásért sárgalapot kapott. A 87. percben végre góllá érett a debreceni mezőnyfölény, Garba futotta le a védőket a jobb szélen, éles beadását Kinyik három lépésről pofozta a hálóba. A nehéz talajon nagyiramú játék folyt, amely 90 perc alatt nem hozott döntést. Következett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás.

A hosszabbítást is aktívabban kezdték a dorogiak, két kapura lövéssel. Egyszer Kitl a 16-os vonaláról ballal épphogy a jobb sarok mellé csavarta a labdát. Óriási helyzet volt! A házigazdák kapujára balról becsavart két szöglet jelentett veszélyt. A vendégek fölényre törekedtek, a vendéglátók kontrákban bíztak. A 102. percben a középen felfutó Garba indította maga előtt Trujicsot, akin Lénárt a 16-oson belül hátulról nagyot taszítva a földre juttatott. A játékvezető nem látott okot a büntetőre. Az egyre mélyülő talajon pontatlan, csapkodó játék alakult ki mindkét oldalon. A 119. percben a jobb oldalon kitörő Garbát Lencsés mezénél fogva lerántotta, és a második sárga lappal együtt járó pirossal kiállították. A hosszabbítás hosszabbításában Varga által becsavart szögletet Borsos kiütötte, s az eredmény nem változott. Következtek a tizenegyesrúgások.

A debreceni büntetők közül az első kettőt Csősz és Haris értékesítette, a harmadikat Trujics kihagyta úgy, hogy gyengén a vetődő kapus ölébe gurította a labdát. A negyedik és ötödik büntetőt Pávkovics és Varga belőtte, de mivel a dorogiak egyszer sem hibáztak, továbbjutottak a Magyar Kupa nyolcaddöntőjébe, ahol az NB III-as III. Kerületi TVE lesz az ellenfelük.