Kétszer is vezetett a Loki, ám pont nélkül tér haza az Újpest otthonából

A DVSC ma az Újpest FC vendégeként lépett pályára az OTP Bank Liga 6. fordulójában. A találkozóra a Vasas pályáján, az Illovszky Rudolf Stadionban került sor, mivel a lilák létesítménye jelenleg felújítás alatt áll.

Számunkra az Újpest mumusnak számít, főleg idegenben, eddig ugyanis csupán négyszer sikerült nyerni ellenük az ötven fővárosi mérkőzésből: 1982-ben 2-3, 2003-ban 0-3, 2012-ben 1-5, 2013-ban 1-4 lett az eredmény.

A 20. percig semmi érdemleges nem történt a pályán, ekkor Burekovics távoli bombáját védte Nagy Sándor, a kipattanót pedig Heris 8 méterről fölé lőtte. Egy perccel később megszerezte a vezetést a DVSC! Garba lefordult a védőjéről, majd 13 méterről, ballal a kapu jobb oldalába lőtt. A hátralévő időben a hazaiak valamivel többet birtokolták a labdát, a Lokinak pedig volt egy-két gyors ellentámadása, de a kapuk nem forogtak veszélyben.

A szünet után küzdött az Újpest, de nem tudott nagy helyzetet kialakítani. A 72. percben majdnem növeltük előnyünket, ám Adeniji bal oldali beadása után Szécsi 6 méterről a kapu fölé rúgta a labdát. Bánhattuk nagyon, hogy kimaradt ez a nagy lehetőség, ugyanis egy percre rá egyenlítettek a hazaiak, egy szöglet után Burekovic balról érkező passzát Koszta Márk továbbított a hálóba. A 85. percben visszaszereztük a vezetést, Adeniji 22 méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot. Nem örülhettünk azonban sokáig, mert két percre rá ismét egyenlített az Újpest Feczesin góljával. A hosszabbításban volt egy helyzetünk, ami kimaradt, a 94. percben pedig eldőlt minden, amikor büntetőt harcolt ki az Újpest, Feczesin pedig nem hibázott.

OTP Bank Liga, 6. forduló
Újpest FC – DVSC 3-2 (0-1)

Illovszky Rudolf Stadion, 2548 néző. Vezette: Erdős (Szert, Szécsényi)
Újpest FC: Banai – Pauljevics, Heris, Ristevski, Burekovic – Obinna, Szankovics, Onovo (Koszta 70.), Simon (Bjarnason 59.) – Rácz (Perosevic 59.) – Feczesin
DVSC: Nagy S. – Kusnyír, Szatmári, Pávkovics, Ferenczi – Varga K., Tőzsér, Haris, Trujics (Csősz 70.) – Szécsi (Kinyik 91.), Garba (Adeniji 60.)
Gól: 0-1 Garba (22.), 1-1 Koszta (74.), 1-2 Adeniji (85.), 2-2 Feczesin (87.), 3-2 Feczesin (11-esből, 94.)
Sárga lap: Garba (51.), Feczesin (56.), Bjarnason (68.), Heris (80.), Ferenczi (93.)