NB III: kétszer is vezetett, de pont nélkül maradt a DVSC II.

A 2021-es esztendő utolsó bajnoki meccse várt a DVSC második csapatára vasárnap délután a Nagyerdei Stadionban. Az NB III Keleti csoport 20. fordulójának játéknapján a kis Loki megyei rangadót vívott, ugyanis a Hajdúszoboszló volt az ellenfél.

Mint ismert, a két gárda az 1. fordulóban csapott össze egymással, idegenben gól nélküli döntetlennel ért véget a meccs, így természetesen ezúttal is a pont, pontok szerzése volt a célja együttesünknek. Remekül kezdtünk, a 3. percben Balla Mátyás harcolt ki egy büntetőt, melyet Sármány Kristóf magabiztosan értékesített, így korán nálunk volt az előny. A 23. percben egyenlített a Hajdúszoboszló, egy védők között bepasszolt labdát Lukács 10 méterről lőtt a kapu bal alsó sarkába.

Csakúgy, mint az elsőt, a második játékrészt is jól kezdte a kis Loki, amely az 57. percben másodjára is megszerezte a vezetést. A szezonban már 10 találatnál járó Sármány Kristóf remekül vette észre Talpalló Norberet, aki 16 méterről gyönyörű gólt lőtt jobb alsóba. Nem örülhettünk sokáig, ugyanis öt perccel később remek helyről végezhetett el szabadrúgást a Hajdúszoboszló, Máté pedig nem hibázott, szép tekeréssel talált a hálóba.

A 76. percben újabb szabadrúgáshoz jutott ellenfelünk, a labda mögé ezúttal is Máté állt, és ezúttal sem hibázott, védhetetlenül lőtt a bal felsőbe. A kőkemény meccs slusszpoénjaként egy balról érkező beadás után az ifjú Batai Tamás egyenlíthetett volna a 90. percben, de az üres kapu helyett fölé fejelt.

A DVSC II. tehát kétszer is vezetett a mai összecsapáson, de 3-2-es vereséget szenvedett. Ezzel a találkozóval véget ért az idei bajnokság őszi szezonja, folytatás februárban.

NB III Keleti csoport 20. forduló

Nagyerdei stadion, 150 néző. Vezette: Zimmermann.

DVSC II. – Aqua-General Hajdúszoboszló 2–3 (1-1)

DVSC II: Ecsegi – Kovács R., Lénárt (Maruscsák, 80.), Poór, Gellén, Fábián – Bényei Á. (Szujó, 46.), Balla (Székelyhidi, 84.), Kalafat – Sármány, Talpalló (Batai, 84.)

Gól: 1-0 Sármány (3.), 1-1 Lukács (23.), 2-1 Talpalló (57.), 2-2 Máté (62.), 2-3 Máté (76.)