Kezdődik a tavaszi szezon

Sokak örömére ismét tétmeccsen bizonyíthat a DVSC labdarúgócsapata, amely megkezdi szereplését az NB II tavaszi szezonjában. A Loki január 31-én, vasárnap, 17 órától a BFC Siófokot látja vendégül a Nagyerdei Stadionban a Merkantil Bank Liga 22. fordulójában.

A Balaton-parti alakulat jelenleg az 13. helyet foglalja el a tabellán, eddig nyolc győzelmet aratott, két alaklommal egy pontot szerzett és tizenegyszer kapott ki. Vasárnapi ellenfelünk remek formában várja a folytatást, a felkészülési találkozói alapján pedig könnyen előrébb léphet a tabellán. Az edzőmérkőzések során először a Budapest Honvéd második csapata ellen gólgazdag, 3-3-as döntetlent ért el, majd az élvonalban szereplő Zalaegerszeggel egy végig kiélezett találkozót játszott, amely 0-0-val zárult. Ezt követően a Szombathelyi Haladás ellen magabiztosan, 3-0-ra nyert, de a másodosztály 4. helyén álló, feljutásra esélyes Vasast is 2-1-re legyőzte.

Ami a Lokit illeti, tizennégy győzelemmel, hat döntetlennel és mindössze egy vereséggel magabiztosan vezeti a bajnokságot, emellett hazai pályán hibátlan mérleggel áll és nyolcpontos előnnyel izgatottan várja a folytatást. Természetesen a téli pihenőt követően a piros-fehérek sem maradtak tétlenül, a mindennapi felkészülés mellett szombatonként edzőmérkőzést játszottak Bódi Ádámék. A DVSC ugyan a Diósgyőr (0-1) és a Nyíregyháza (0-2) ellen vereséget szenvedett, a Kazincbarcikát könnyedén, 4-0-ra legyőzte. Az utolsó barátságos találkozón a keret másik része a DEAC-cal csapott össze, ahol a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat és az egyetemisták 1-0-ra nyertek.

A 2020-as esztendőt egyébként mindkét csapat jól zárta, az utolsó bajnokin a siófokiak a Budaörs ellen (2-1), míg a DVSC Bárány és Szécsi vezérletével a DEAC gárdája ellen (4-1) szerzett három pontot.

A Siófoknál a télen nem történtek nagy változások, távozó nem volt, egyedül Varjas Zoltán érkezett a csapathoz, aki utoljára Kaposváron jutott szerephez. A felkészülési időszakban némileg a Loki kerete is módosult, a továbbiakban Bényei Balázs, Kenderesi Dávid, Kundrák Norbert, Sármány Kristóf, Sárosi Norbert, valamint Zöldesi Illés a sereghajtó DEAC-ot segíti kölcsönben. Burai Erik és Damásdi Alex ugyan kölcsönből visszatért, de a klub nem hosszabbított velük szerződést, emellett Csősz Richárd Kazincbarcikán bizonyíthat kölcsönben.

A két együttes a 42. egymás elleni bajnoki mérkőzését játssza egymással, az NB II-ben negyedjére találkoznak a felek. Az örökmérleg 17 debreceni és 11 kék-sárga sikert mutat, míg döntetlen 13 alkalommal született. A gólkülönbség 59-44 a hajdúságiak javára.

A Loki a nyári hőségben 1-1-es döntetlent ért el a Siófok otthonában. A Kondás Elemér vezette alakulat támadólag lépett fel, ám az első percekben Horváth Péter lövése után kis híján hidegzuhany érte a csapatot. A DVSC aztán próbált mezőnyfölényt kialakítani, amely a félidő végén góllá érett, Tischler Patrik 17 méterről lőtt bombagólt. A második játékrészben is adódott előttünk néhány lehetőség, amit nem sikerült kihasználnunk, a Siófok pedig a 84. minutumban Kiss Balázs által egyenlített. A meccs hajrájában tovább robogott a Lokomotív, azonban gól már nem született.

Nagy jelentőséggel bírna egy sikerrel megvívott mérkőzés már rögtön az év első tétmérkőzésén, egy győzelem esetén a hibátlan hazai mérlegét is megtarthatná a Loki.

A vasárnap 17 órakor kezdődő DVSC-Siófok összecsapást sajnos továbbra sem tekinthetik meg nézők a helyszínen, azonban a Debrecen TV és a  dehir.hu/dtv élőben közvetíti, de szurkolóink számára streamen keresztül is megtalálható a mérkőzés.