OTP Bank Liga 30. forduló

Kiállítás után vereség

A Huszti Szabolcs, Toldi Gábor edzőpáros némileg váratlan húzott a kezdőcsapat kijelölésekor, hiszen csatár poszton a Besiktas utánpótlásából télen érkezett, 19 éves magyar-török Kalafat Álmost küldte pályára.

A bajnokság két legtöbb gólt szerzett csapata nem vesztegette az időt, csaknem egyből egymásnak esett. az Ajka pedig már a 2. percben megszerezte a vezetést. Pávkovics adta el a labdát a saját 16-osánál, Nagy Mihály Krisztián pedig könnyedén csavarhatott a kapuba (1-0). A Loki próbált magához térni a sokkból, ez a 19. percre sikerült, amikor Sóst buktatták a büntetőterületen belül. A 11-est Bódi értékesítette, a jobb alsóba lőtt (1-1).

A 27. percben Haris előtt adódott helyzet (az ajkai kapus védett), nem sokkal később Sós került ziccerbe (megint csak a hálóőr hárított), a DVSC egyértelmű mezőnyfölénybe került. Az első félidő hajrájában szabadrúgáshoz jutott a Loki az ajkai kaputól mintegy 23 méterre, azonban Bódi fölé lőtt, így a szünetre maradt a döntetlen.

A második játékrész elején is a debreceniek domináltak, csakhogy a 60. percben egy félpályán elkövetett szabálytalanság miatt a bíró kiállította Ferenczit, így emberhátrányba került a Loki, amely ezt követően három cserével frissített. Beállt Szécsi, Bárány és Korhut is, Bárány Donát Bódi passzát követően rögtön ziccerhez is jutott, azonban a 67. percben nem tudott túljárni a hazai kapus eszén.

A 73. percben viszont az Ajka szerzett gólt, egy jobb oldali beadás után közelről a csereként beállt Tóth Barna fejelt a kapuba (2-1). A hajrá tehát igencsak nehéznek ígérkezett, és az is lett. 10 emberrel is igyekezett támadni a DVSC, azonban nem tudott ismét kiegyenlíteni. Folytatás szombaton Debrecenben a Kaposvár ellen.

Merkantil Bank Liga, 27. forduló.

Ajka-DVSC 2-1 (1-1).

Ajka, zárt kapuk mögött. Vezette: Németh Á.

Ajka: Horváth D. – Kenderes (Tóth B., 72.), Heffler T., Rétyi, Présinger, Soltész (Tóth G, 46.), Kovács N. (Stojacovici, 46.), Tar, Zsolnai (Görgényi, 86.), Csizmadia (Szűcs, 46.), Nagy M. K. Edző: Kis Károly,

DVSC: Gróf – Bévárdi, Kinyik, Pávkovics, Ferenczi – Haris (Korhut, 64.), Bényei Á. – Bódi, Dzsudzsák (Szécsi, 64.), Sós (Tischler, 89.) – Kalafat (Bárány, 64.). Edző: Huszti Szabolcs és Toldi Gábor.

Gól: Nagy M. K. (2.), Tóth B. (73.), illetve Bódi (20., 11-esből).

Sárga lap: Nagy M. K. (90.), illetve Kinyik (83.).

Kiállítva: Ferenczi (60.).

Mesterszemmel

Kis Károly: Óriási csatában tudtunk nyerni. Jól kezdtünk, aztán feljött a Loki. A második félidőben szerkezetet váltottunk, és egy remek támadással sikerült megszereznünk a győzelmet. Sok sikert kívánok a Lokinak.

Toldi Gábor: Saját magunkat vertük meg. Az első percbeli hibára megfelelően reagált a csapat és irányította a játékot. Jött az egyenlítés, majd a második félidőben egy véleményünk szerint elkapkodott kiállítást követően emberhátrányba kerültük. 10 emberrel is voltak lehetőségeink, hogy nyerjünk, de nem tudtuk élni velük. Ez ma sajnos 0 pontot ért.