Kupameccs és bajnoki a héten

Sűrű hét előtt áll a DVSC labdarúgócsapata, amely két mérkőzést játszik a héten.

December 4-én, szerdán 12 órától a Magyar Kupa 8. fordulójában lépünk pályára idegenben, az ellenfél pedig az NB II-ben szereplő Dorog lesz.

Ellenfelünk nyolc győzelemmel, három döntetlennel és hét vereséggel jelenleg a tabella 8. helyén áll a másodosztályban. Az elmúlt fordulóban Kazincbarcikán lépett pályára, ahol magabiztosan nyert 3-0-ra.

Érdekesség, hogy a 2017/2018-as kupaszezonban már összecsaptunk a Doroggal, ám akkor a sorozat 9. fordulójában, melyben két mérkőzésen dőlt el a továbbjutás. Az első találkozót Debrecenben rendezték, ahol 2-1-es vereséget szenvedtünk, de az egy héttel későbbi visszavágót 3-2-re megnyertük, így mi jutottunk tovább a következő körbe.

December 7-én, szombaton már az OTP Bank Ligában kell helytállnia a DVSC-nek. A 2019-es esztendő utolsó hazai Loki-meccsén az NB I egyik legjobb formában lévő együttese, a Budapest Honvéd vendégszerepel a Nagyerdei Stadionban.

A kispestiek számára nem indult jól a bajnokság, hisz négy forduló elteltével pont nélkül álltak, ezt követően azonban magukra találtak és győzelmeket arattak, jelenleg pedig a tabella 5. helyét foglalják el.

A két fél az idei bajnokság 4. fordulójában találkozott egymással az Új Hidegkuti Nándor Stadionban. A meccs elején Nikola Trujic révén nálunk volt az előny, ám az első játékrész utolsó percében Davide Lanzafame egyenlített. A 67. percben Haris Attila távoli bombájával ismét mi vezettünk, majd tíz perc elteltével Varga Kevin talált be. A fővárosiak erejéből már csak a szépítésre futotta, Lanzafame a hajrában állította be a 2-3-as végeredményt.

A Honvéddal szombaton a 95. alkalommal csapunk össze az élvonalban. Az örökmérleg 33 debreceni és 38 kispesti sikert mutat, döntetlen 23 alkalommal született. A gólkülönbség 112-142 a piros-feketék javára.

A szombaton 17 órakor kezdődő mérkőzésre elővételben olcsóbban megvásárolhatók a jegyek online, valamint a Nagyerdei Stadionban található DVSC Ajándékboltban.

Szeretettel várjuk szurkolóinkat az év utolsó hazai bajnokijára!