Szécsi Márk

Ötévesen ismerkedett meg a labdával Tarnamérán, majd hétéves lehetett, amikor elkezdett a Bozsik Programra járni a helyi csapattal Hevesre. Tulajdonképpen ez az első állomása karrierjének, amikor is Ötvös Ottó edzőnek megtetszett a tehetség játéka, és mondta neki, járjon be Hevesre focizni. Ez nagy áldozat volt a szüleinek, hiszen minden nap vitték edzésre, hálás is nekik, hogy ennyi mindent megtettek érte, vagy inkább értük, hiszen Márk testvére, Gergő szintén futballozik kapus poszton. A hevesi gárdával nagyon sok tornán vettek részt, és ennek köszönhetően jutott el Debrecenbe. Egy teremtornát követően Kolozsi Sándornak tűnt fel a játéka, és a szakember – az akkor már Debrecenben futballozó – Gergőt kérdezte meg, hogy véletlenül nem ismeri azt a srácot, aki olyan ügyesen bánik a labdával. Innentől felgyorsultak az események. Már csak egy telefonszámcsere kellett, és hatórás beszélgetés után a szülei arra a döntésre jutottak, hogy Márknak jó helye lesz Debrecenben. Egy középiskolai sportkollégiumban élt hat évig. A DVSC-nél végigjárta a korosztályos csapatokat, majd az U17-es gárdához került. Ekkor hívtak be először az utánpótlás válogatottba, utána egészen az U21-es nemzeti csapatig vitte. A 2011-es év utánpótlás labdarúgója. 2016 februárjában Nyíregyházára igazolt, majd másfél év múlva az élvonalba került Puskás Akadémia szerződtette. Innen került vissza 2018 nyarán előbb kölcsönbe, majd végleg Debrecenbe.

Batik Bence

A DVSC szerződtette Batik Bencét. A 30 éves, a védelemben és a középpályán is vezéregyéniségként bevethető játékos Szegeden született, s nem volt még 20 esztendős, amikor felkeltette a Ferencváros érdeklődését. Az FTC-nél, az MTK-nál és később a Honvédnál is sikerekben gazdag éveket töltött, szinte mindig alapemberként számítottak rá, a bajnoki és a kupaérmeket is szorgosan gyűjtötte.

Batik Bence mintegy 200 NB I-es bajnokit és 12 gólt tudhat maga mögött, az utóbbi két évet a Puskás Akadémiánál töltötte, 2023-ban díjat kapott az idény legszebb góljáért.

Üdv a Lokiban!

Maximilian Hofmann

A DVSC szerződtette az osztrák Maximilian Hofmannt. A 31 éves, korábbi U21-es válogatott belső védő, volt csapatkapitány a Rapid Wientől érkezett Debrecenbe, szurkolóinknak is ismerős lehet hiszen 2023-ban pályára lépett a Nagyerdei Stadionban a Rapid elleni Konferencialiga-selejtező visszavágóján.

A bécsi születésű hátvéd a bécsi zöld-fehérek nevelése, ebben a szezonban 16 tétmérkőzésen játszott az osztrák Bundesligában, a Konferencialigában, az Európa Liga selejtezőjében, illetve az osztrák kupában. Maximilian Hofmann összességében felnőtt pályafutása során 191 bajnokit teljesített a Rapiddal az osztrák első osztályban, tapasztalatára jellemző, hogy csak az Európa Liga főtábláján 23 mérkőzésen lépett pályára, ezeken 3 gólt is szerzett.

Csapatunk tehát egy remek játékossal gazdagodott, üdv a Lokiban!

Száraz Ádám

 

  • Klubjai játékosként: DVSC utánpótlás (2000-2011), Monostorpályi SE (2011-2014), Hajdúsámson (2014-2016)
  • Klubjai edzőként: Debreceni Labdarúgó Akadémia (2015-2020), DVSC (2020-)

 

Lang Ádám

A DVSC 2,5 évre szerződtette a 70-szeres magyar válogatott, éppen ma 32 éves Lang Ádámot. A remek pályafutást befutó, magyar, román és ciprusi bajnok, 186 cm magas hátvéd a ciprusi Omonia Nicosia együttesétől érkezett Debrecenbe, és hatalmas erősítést jelenthet csapatunknak.

Érdemes felidézni Lang Ádám eddig karrierjét, hiszen kevés magyar futballista mondhat magáénak ilyen sikereket. A veszprémi születésű védő szülővárosának NB II-es csapatában, igen fiatalon mutatkozott be a felnőttek között, majd 2012-ben a Győrhöz igazolt, amelynek színeiben 2013-ban magyar bajnoki címet ünnepelhetett. Ezt követően a Videoton következett, amellyel ezüstérmet nyert a bajnokságban, majd 2016-ban az öt topliga egyikébe, a francia első osztályú Dijonhoz szerződött. A francia első osztályban 22 mérkőzésen lépett pályára, játszott a Nancyban is, ami után a romániai CFR Clujhoz, Kolozsvárra vezetett az útja. A CFR-rel a 2018/2019-es idényben román bajnok lett, majd a ciprusi Omonia Nicosia csapatához igazolt, amelynek mezében az elmúlt években több mint 100 tétmérkőzésen bizonyított. Az Omoniával bajnokságot (2021) és kupát (2022, 2023) is nyert, mostantól pedig a DVSC -t erősíti.

Nem lehet szó nélkül elmenni Lang Ádám válogatott pályafutása mellett sem. Talán sorsszerű, hogy élete első mérkőzését 2014-ben Debrecenben, a Nagyerdei Stadionban játszotta a felnőtt nemzeti csapatban, a dánok elleni 2-2 alkalmával kezdőként lépett a gyepre. Összességében már 70 alkalommal szerepelt a válogatottban (ennyi szereplést mondhat magáénak például Nyilasi Tibor és Kiprich József is), 2 gólt is szerzett, Dzsudzsák Balázs csapattársaként pedig minden találkozón játszva alapembere volt a 2016-os Európa-bajnokságon nyolcaddöntős magyar csapatnak. A pályán volt a tavaly nyári, 2024-es EB-n is, a Svájc elleni mérkőzésen játszott.

Összességében tehát egy rendkívül sikeres pályafutás újabb állomása Debrecen, Lang Ádám nemzetközi tapasztalatával sokat segíthet a DVSC-nek. Üdv a Lokiban!

Ugrai Roland

A 28 éves Ugrai Roland decemberben bontott szerződést a Honvéddal, így szabadon igazolható volt. A korábban a Haladásban, a Ferencvárosban, a Diósgyőrben és a görög Atromitoszban is szerepelt és gólokat szerzett játékos 5-ször már a magyar válogatottban is pályára lépett, sőt, Svájc ellen a kapuba is betalált.Ugrai Roland 8 meccsen 3 gólt szerzett a másodosztályban, nyáron pedig eldőlt, hogy továbbra is Debrecenben folytatja pályafutását, 1+2 éves szerződést írt alá a DVSC-vel.

Statisztika

Szilágyi Tamás

Végzettsége: gyógymasszőr, csontkovács, thai- és mézmasszőr, MLSZ masszőr licenc (2017)

Szilágyi Tamás 2006-ban végezte el az első masszőr tanfolyamot, azóta is képezi magát.

A Debreceni Labdarúgó Akadémián 2013. augusztus 1-jén kezdett el dolgozik, az utánpótlás és a DVSC-DEAC gyúrója volt. Három évvel később az első csapathoz került.

Az MLSZ masszőrlicencet 2017 decemberében végezte el.

Németh Krisztián

2020 nyarán nem akármilyen igazolást realizált a DVSC: a klub 2022. június 30-ig szerződtette a 37-szeres válogatott Németh Krisztiánt. A korábban az MTK-ban, a görög AEK Athénban, a holland Waalwijkban és Rodában, az amerikai Sporting Kansasben is bizonyított támadó legutóbb a tengerentúli Columbus Crew játékosa volt, az utóbbi hónapokban nem volt csapata.Németh Krisztián tagja volt a 2016-os Eb-nyolcaddöntős magyar válogatottnak, görög és amerikai bajnoknak, valamint magyar bajnoki ezüstérmesnek vallhatja magát, az MLS-ben 2015-ben ő lőtte a szezon gólját.
Az OTP Bank Liga 8. fordulójában játszotta első meccsét a Lokiban, a Fehérvár elleni hazai találkozón a 77. percben lépett pályára, és nem sokkal később büntetőt harcolt ki.
Statisztika

Frida Ferenc

Frida Ferenc nem ismeretlen a Loki-szurkolók előtt, hiszen a DVSC saját nevelésű játékosa volt. Tizenegy éves korában igazolta le a DSI, ahol első edzője Herczeg András volt. Tizenhárom évesen került be a korosztályos nemzeti csapatba, ahová később is rendszeresen meghívót kapott: 18 éves koráig 42 válogatott meccset játszott, három gól fűződik a nevéhez. Tizenhét éves volt mindössze, amikor Garamvölgyi Lajos vezetőedző bevonta a Loki felkészülésébe, majd 1996 tavaszán a Videoton-Debrecen meccsen az élvonalban is bemutatkozott.
Nagy tehetségnek számított, később azonban úgy alakult a pályafutása, hogy távolabb került a csapattól, és alacsonyabb osztályú együttesekben futballozott, de szülővárosát, Debrecent sosem hagyta el. Jelenleg a nyíregyházi főiskola sportszervezés szakán tanul. A technikai vezetőséggel járó munka mellett a GPS-rendszer használatában, kiértékelésében segít az edzőknek.

Dzsudzsák Balázs

Dzsudzsák Balázs 2020 szeptemberében 12 év után tért vissza ahhoz a csapathoz, melyben első NB I-es meccsét játszotta, a DVSC-hez.Az élvonalban 2005. április 4-én, az MTK ellen debütált. Az első gólját egy évvel később, a 9. élvonalbeli bajnokiján lőtte a Diósgyőrnek.
Komoly erősítést jelenthet a Lokival három bajnoki címet szerző középpályás érkezése, aki csodálatos nemzetközi karriert tudhat maga mögött, Hollandiába, Oroszországban, Törökországban és az Egyesült Arab Emírségekben is futballozott. A labdarúgó a magyar válogatottban a legtöbb alkalommal pályára lépő (109) játékos.

Erdélyi Miklós

  • Klubjai edzőként: DVSC utánpótlás (2009-2011), DVSC első csapat (2011-)
  • Sikerei edzőként: bajnoki cím a DVSC-vel (2012), két Magyar Kupa-győzelem (2012, 2013)

Labdarúgó pályafutását Debrecenben kezdte, mind a serdülő, az ifi, és a felnőtt gárda tagja volt. Később leigazolta az MTK Hungária FC, majd alsóbb osztályú csapatokban próbálkozott (Százhalombatta, Kecskemét, Hévíz). Egy idő után ismét élvonalbeli együttesekhez (Budapest Honvéd FC, Lombard-Pápa TFC, Nyíregyháza Spartacus) került. Fél évet védett Angliában is, a 2010/2011-es őszi szezon folyamán a Szpari elsőszámú kapusa volt.

Másfél évig a DVSC-TEVA utánpótlásánál dolgozott kapusedzőként, majd 2011 januárjában felkérték, hogy az első keret szakmai munkáját segítse. Nagyon nagy megtiszteltetésnek érezte, hogy ilyen fiatalon megbízták ezzel a feladattal az ország legjobb csapatánál.

Klubjai játékosként: DVSC utánpótlás csapatai, majd 1998-1999 első keret. MTK (1999-2004), Százhalombatta (2000), Kecskeméti TE (2000-2001), Hévíz FC (2001-2002), Budapest Honvéd (2004-2005), Lombard Pápa (2005-2006), Nyíregyháza (2006-2010)

Dombi Tibor

Született: 1973.11.11., Püspökladány
Klubjai játékosként: DVSC (1991-1999), Eintracht Frankfurt (1999-2000), DVSC (2000), FC Utrecht (2000-2002), DVSC (2002-2014)
Sikerei játékosként: hétszeres magyar bajnok, ötszörös Magyar Kupa- és ötszörös Szuperkupa-győztes, Ligakupa-győztes (minden esetben a DVSC-vel), Zilahi-díj (2013), 35-szörös magyar válogatott
Klubjai edzőként: DVSC II (2014-2015), Debreceni Labdarúgó Akadémia (2015-)

A DVSC legendája, aki pályafutása során 437 mérkőzést játszott az NB I-ben, és mindegyiket a Loki színeiben, ezzel toronymagasan vezeti a klub szereplési örökrangsorát.
Annak idején hihetetlen sebességgel lett a lokisták egyik kedvence, pontosan olyan gyorsan, amint ahogy faképnél hagyta az őt lefogni igyekvő védőket. Híres volt arról is, hogy rengeteg tizenegyest harcolt ki.
Gyerekként egyébként atletizált, sőt birkózott is. Tízévesen kötött ki végleg a labdarúgás mellett, akkor igazolta le a Bocskai. Tizenhét éves volt, amikor szerződtette a DVSC. Két esztendőt húzott le a második ligában, aztán 1993-ban Garamvölgyi Lajos vezetésével feljutottak a piros-fehérek az elitbe. Tagja volt az 1999-ben Magyar Kupát nyert csapatnak, majd még abban az évben Frankfurtba igazolt. Egy év múlva visszatért pár hónapra Debrecenbe, utána a holland Utrecht csapatához vezetett az útja, de 2002 őszén ismét visszatért a cívisvárosba, amelyet azóta sem hagyott el.
Az olimpiai válogatott tagjaként ott volt 1996-ban az atlantai játékokon. Később 35-ször hívták meg a felnőtt keretbe.
2014 nyarán hagyott fel az aktív futballal, pályaedző lett a második csapatnál, de emellett játszott is az NB III-ban. Nem sokkal később a Debreceni Labdarúgó Akadémiára került edzőnek. 2019-ben tette le az UEFA A licencet.
Híres arról, hogy mind a mai napig rendszeresen sportol, a futás az élete, számtalan maratonversenyen vesz részt, mert szereti a kihívásokat.

Jelenleg az első csapat pályaedzője, melyről így nyilatkozott: Amikor megszereztem az edzősködéshez szükséges papírokat, csak abban gondolkoztam, hogy a DVSC kötelékében maradok. Játékosként természetesen nekem is volt egy edzői ideálom, és ismerem magam annyira, hogy nem lennék alkalmas erre a feladatra. Pályaedzőnek viszont jónak tartom magam, mondhatni, a szakmám csúcsát értem el azzal, hogy most a DVSC-nél dolgozhatok ebben a munkakörben.