Magyar Kupa: ismét egy fiatal játékos döntötte el a meccset!

Az NB III-ban szereplő, de ott veretlenül az élen álló FC Ajka ellen csatázik a DVSC a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében. Az első mérkőzést ma rendezték Ajkán, és Herczeg András vezetőedző több olyan labdarúgónak is szerepet adott, akik a bajnokságban ritkábban léptek pályára.

Sokan kilátogattak a találkozóra, a lelátók teljesen megteltek, és körben a korlátnál is végig álltak emberek. Nagy elánnal kezdtek a hazaiak, lelkesen futballoztak. Tíz perc után már a DVSC is kialakított helyzeteket, Takács Tamás és Zsóri Dániel is betalálhatott volna. A 20. percben ismét az Ajka veszélyeztetett, Csizmadia 14 méterről lőtt fölé. Utána is inkább a hazaiak birtokolták többet a labdát, ám a 43. percben a mieink előtt adódott óriási helyzet: Zsóri Dániel lövését Horváth Dániel bravúrral védte.

A szünet után sem vett vissza a hazai csapat. Továbbra is irányítottak az ajkaiak, Kosickynek többször is védenie kellett. A vezetést azonban a Loki szerezte meg! Az 59. percben Takács Tamás elvitte a labdát Horváth Dániel mellett, majd az alapvonal közeléből, jobbról a hosszúba lőtt. Egy percre rá egyenlített az Ajka: a kapu előtt kisebb kavarodás alakult ki, Csizmadia jobbról adott középre, Illés pedig hat méterről a hálóba sarkazott. Nem sokkal később újra nálunk volt az előny, Kuti Krisztián 16 méterről ívelt a kapuba, majd újabb gólt láthattak a szurkolók, ezúttal a hazaiak örülhettek, ugyanis egy szöglet után Kenderes egyenlített. A végén Takács Tamás közelről fejelt kapura, de Horváth hárított, a 91. percben pedig ismét egy fiatal, saját nevelésű játékos döntötte el a mérkőzést, ugyanis a 17 éves Pintér Ádám (aki először szerepelt a felnőtt csapatban) szabadrúgásból tekert a kapuba.

A DVSC 3-2-es győzelmet aratott, így előnnyel várja február 26-án a Nagyerdei Stadionban rendezendő visszavágót.

Magyar Kupa nyolcaddöntő, első mérkőzés
FC Ajka – DVSC 2-3 (0-0)

Ajka, 3500 néző. Vezette: Bogár (Becséry, Baghy)
FC Ajka: Horváth D. – Köles, Pákai (Csaba 85.), Kovács G., Csemer – Illés (Molnár 77.), Csizmadia, Nagy E. (Pavlitzky 72.), Kenderes, Horváth P. – Nagy K.
DVSC: Kosicky – Cikos, Kinyik, Mészáros, Barna – Damásdi (Bárány 81.), Pávkovics, Kuti, Nagy K. (Jovanovic 55.) – Takács T., Zsóri (Pintér 65.)
Gól: 0-1 Takács (59.), 1-1 Illés (60.), 1-2 Kuti (66.), 2-2 Kenderes (73.), 2-3 Pintér (91.)
Sárga lap: Damásdi (49.), Kenderes (55.), Kinyik (56.)