Várkerti Stadion

Már a dobogón: Kisvárda-DVSC 0-1

A sérült Megyeri Balázs és Kusnyír Erik, az eltiltott Christian Manrique, valamint a betegséggel bajlódó Szécsi Márk nélkül, de több száz debreceni drukker támogatása mellett kezdte a DVSC a szombati kisvárdai rangadót.

A Loki még sosem nyert itt, úgyhogy fel volt adva a lecke. A 2. percben rögtön Hamzat Ojediran próbálkozott egy átlövéssel, a hazai kapus védett. A 4. percben Makowski bombázott nem sokkal fölé, nem volt eseménytelen a találkozó eleje. Komoly küzdelem folyt a pályán minden labdáért, de sok volt a pontatlanság is.

A 21. minutumban egy szép debreceni támadás végén Alexandros Kyziridis lőtt az oldalhálóba, összességében kiegyenlített volt a mérkőzés. A 27. percben ismét Kyziridis lódult meg, kicselezte védőjét, de balról, 12 méterről fölé lőtt. Az első félidő hajrájában, a 32. percben Dorian Babunski került helyzetbe, de a hazai hálóőr bravúrral, a kapufa segítségével védeni tudott. A DVSC akár vezethetett volna a szünetben (igaz, a kisvárdai Camajnak is volt egy ziccere), azonban végül a pihenőig nem esett gól.

A második játékrész viszont rögtön Loki-góllal kezdődött! A 48. percben Alexandros Kyziridis ismét meglépett a bal szélen, szépen adott középre, az érkező Dorian Babunsk pedig 7 méterről a kapuba továbbított (0-1).

Az 57. percben Varga Kevin sem tévesztett sokat 17 méterről, kifejezetten hatékony volt a debreceni csapatjáték, persze a Kisvárda is nagy erőket mozgatott meg.

A végjátékra érkezett Antonio Mance, Varga József és Sós Bence (majd Bévárdi Zsombor és Meldin Dreskovic is), a DVSC pedig igyekezett megőrizni az értékes vezetést. Akadt izgalom bőven, de a Loki fegyelmezett játékkal begyűjtötte a három pontot, ezzel először nyert Kisvárdán, és fellépett a dobogóra.

Folytatás jövő hét szombaton a Kecskemét ellen a Nagyerdei Stadionban.

Török László: A letámadásunk működött, de sokszor pontatlanok voltunk. Nagyon hiányzik a játékunkból a gól, gond van a befejezésekkel.

Srdjan Blagojevic: Nagyon fontos győzelmet arattunk, mint megtudtam, először sikerült nyerni a csapatnak Kisvárdán. Büszke vagyok a játékosokra. A héten voltak gondjaink, eltiltás, betegség is sújtott minket. Összességében elégedett vagyok, nem volt könnyű, de jól harcoltak a fiúk.