Várkerti Stadion

Már a legjobb 8 között: Győr-DVSC 1-2

A negyeddöntőbe jutásért lépett pályára a Mol Magyar Kupában az NB II-es ETO FC Győr otthonában a DVSC szerda este. Együttesünk nélkülözni volt kénytelen az eltiltott Meldin Dreskovic, valamint Bárány Donát és Matar Dieye szolgálatait, de ettől eltekintve igyekezett a szombat-szerda-szombat ritmus ellenére sem felforgatott kezdőcsapattal nekimenni a kupapárharcnak. Bódi Ádám, Bévárdi Zsombor és Antonio Mance ezúttal az első perctől a pályán volt.

A 4. percben a győri Vitális próbálkozott egy életerős lövéssel, majd a Loki átvette a játék irányítását. Az első debreceni lehetőség a 15. percben alakult ki, akkor Bódi Ádám csavart fölé balról, 14 méterről. Helyenként mezőnyfölényben játszott a DVSC, igaz, közben a 23. minutumban Szendrei szabadrúgását kellett hárítania Megyeri Balázsnak.

Az első félidő hajrájában a hazaiaktól Keresztes veszélyeztetett 11 méterről (Megyeri Balázs bravúrral védett), a 39. minutumban pedig a megsérülő Baráth Péter helyére Christian Manrique állt be. A 41. percben Bévárdi Zsombor átlövésből nem sokat tévedett, a 45. percben Antonio Mance már semennyit: Dzsudzsák Balázs adott be jobbról, Bódi Ádám visszajátszotta a labdát, Mance pedig 7 méterről, ballal, kapásból a jobb felsőbe lőtt, megszerezve ezzel első debreceni gólját (0-1).

A második játékrész elején a DVSC uralta a mérkőzést, nagyobb helyzet azonban egy ideig nem adódott. Félórával a vége előtt érkezett Szécsi Márk és Sós Bence (a végén Dorian Babunski és Stefan Loncar is), a mérkőzés összességében nem volt túl mozgalmas. A 66. percben Dzsudzsák Balázs közeli lövését védte a hazai kapus, majd az ezt követő percek is inkább a küzdelemről szóltak.

A végjátékban a győriek mindent megpróbáltak az egyenlítésért, ami a 93. percben sikerült is nekik, Csinger közelről lőtt a léc alá (1-1), nem sokkal azután, hogy Babatit szövegért kiállította a játékvezető. Jöhetett a hosszabbítás…

A ráadásban inkább a mieink támadtak, azonban ziccert nem tudtak kialakítani. egészen a 105. percig, amikor egy bal oldali beadás után Dorian Babunski fejelte vissza a labdát a kapu előterébe, Stefan Loncar pedig 7 méterről a kapuba pörgetett (1-2). Ő is megszerezte első DVSC-s találatát.

A hosszabbítás második félidejében már nem esett gól, így a Loki jutott be a Magyar Kupa legjobb 8 csapata közé.

A negyeddöntő sorsolását csütörtökön este tartják, szombaton pedig a Paks elleni bajnoki következik a Nagyerdei Stadionban.

Tímár Krisztián: Örülök, hogy a csapat a jobbik arcát mutatta. Sikerült eltüntetni az osztálykülönbséget, azt mondtam a játékosaimnak, mostantól ez a szint, amit el kell érniük.

Srdjan Blagojevic: Tipikus kupamérkőzés volt. Számítottunk arra, hogy már csak a hideg és a jeges talaj miatt is nehéz meccs lesz, arra viszont kevésbé, hogy az utolsó pillanatban kapunk gólt. Gratulálok a győrieknek a helytállásukhoz.

Mol Magyar Kupa, a legjobb 8 közé jutásért.

Győr-DVSC 1-2 (0-1, 1-1, 1-2).

Győr, 800 néző, vezette: Derdák.

Győr: Kovácsik – Csinger, Tuboly (Vingler, 84.), Toma, Keresztes (Fodor, 106.), Vitális, Csontos, Kiss B. (Babati, 69.), Kovács K., Szendrei (Borsos, 69.), Morinigo (Priskin, 75.). Vezetőedző: Tímár Krisztián.

DVSC: Megyeri – Kusnyír, Lagator, Romanchuk (Deslandes, 110.), Ferenczi – Varga J., Baráth P. (Manrique, 40.) – Bévárdi (Szécsi, 62.), Dzsudzsák (Loncar, 84.), Bódi (Sós, 62.) – Mance (Dorian Babunski, 84.). Vezetőedző: Srdjan Blagojevic.

Gól: Csinger (93.), illetve Mance (45.), Loncar (105.).

Sárga lap: Vitális (43.), Keresztes (91.).

Kiállítva: Babati (90.).