Megizzadtunk a mínuszban

Tavaly, még a 3. fordulóban némi csalódást keltett a siófoki 1-1, így a Loki úgy lépett pályára vasárnap, hogy mutathatja, miként lehet legyőzni a Balaton-partiakat. A listavezető DVSC egyébként különböző okok miatt (sérülés, betegség, eltiltás) sok labdarúgóját volt kénytelen nélkülözni, Bárány Donát, Baráth Péter, Bényei Ágoston, Korhut Mihály, Kusnyír Erik és Szatmári Csaba sem futhatott ki a gyepre a fagypont körüli hőmérséklet közepette a Nagyerdei Stadionban.

Maga a meccs egy siófoki helyzettel kezdődött, a 7. percben egy közeli lövést Grófnak bravúrral kellett védenie. A folytatásban sem javult az összkép, a 13. minutumban egy szöglet után lecsorgó labdát Balogh kotort közelről a Loki kapujába, ezzel megszerezte a vezetést a frissebben mozgó Siófok (0-1).

A kérdés az volt, miként reagál a DVSC? Nos, egy ideig nem túl, mert igencsak akadozott a rendszer, a 45. percig nem sikerült próbára tenni Hutvágner kapust (akkor Dzsudzsák lőtt), így vendégvezetéssel vonultak a csapatok pihenőre.

A második félidő meghozta a várt fordulatot, sebességet váltottak a hazaiak, jöttek a Loki-lehetőségek (igaz, közben a vendégek Cipf révén kapufát rúgtak), majd az egyenlítés is. Az 56. percben Dzsudzsák csavarását még védte a siófoki kapus, azonban a kipattanót Szécsi Márk értékesíteni tudta (1-1).

Az utolsó félórában már egyértelmű volt a debreceni fölény, egy remek Kinyik-passz után Ferenczi már majdnem megszerezte a vezetést, a 65. percben pedig Szécsi ténylegesen is, midőn Dzsudzsák Balázs ragyogó passzát váltotta gólra közelről, belsővel (2-1).

Ezt követően már nem nagyon volt kérdés, melyik csapat szerzi meg a 3 pontot, igaz, parázs jelentekben és siófoki sárga lapokban nem volt hiány (Varga Józsefet le is rúgták). A végjátékban már nem alakult ki nagyobb ziccer, a DVSC ha nehezen is, de nyerni tudott. Folytatás szombaton Szolnokon.

Merkantil Bank Liga, 22. forduló.

DVSC-Siófok 2-1 (0-1).

Nagyerdei Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Kulcsár Katalin.

DVSC: Gróf – Kinyik, Poór, Pávkovics – Varga J. (Bévárdi, 86.) – Szécsi, Dzsudzsák, Bódi, Ferenczi – Pintér (Talpalló, 80.), Tischler (Haris, 70.).. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Siófok: Hutvágner – Horváth, Kecskés, Tömösvári, Jagodics, Kiss B., Balogh B. (Hajnal, 68.), Tajthy, Elek, Cipf, Gaál (Varjas, 67.). Vezetőedző: Waltner Róbert.

Gól: Szécsi (56., 65.)., illetve Balogh B. (13.).

Sárga lap: Pávkovics (40.)., Szécsi (81.), Talpalló (92.), illetve Tömösvári (28.), Jagodics (48.), Varjas (68., 90.), Horváth (80.), Tajthy (85.) .

Kiállítva: Varjas (90.).

Kondás Elemér: Az első félidőben langyosan játszottunk, sok párharcot elvesztettünk, hiányoztak a gyors beindulások. A szünetben váltani tudtunk, a második játékrészben meg is nyertük a mérkőzést a kellemetlen stílusú, az egészséges agresszivitás határát néhol átlépő Siófok ellen.

Waltner Róbert: Mnimum a döntetlent megérdemeltük volna, az első félidőben egyértelműen jobbak voltunk, a második elején is volt egy kapufánk. A Debrecen azért is vezeti a bajnokságot, mert akkor is tud nyerni, ha nem játszik jól.