OTP Bank Liga 30. forduló

Megvan a győzelem

A Kaposvár elleni bajnoki előtt nem volt egyszerű összeállítani a csapatot, több játékost is nélkülözni kellett a DVSC-nek: Ferenczi János eltiltás, Lakatos Benjámin és Korhut Mihály, valamint Bódi Ádám kisebb-nagyobb sérülés miatt nem játszhatott. Dzsudzsák Balázs és Poór Patrik ugyan ott volt a keretben, de ők is sérüléssel küzdenek, nem voltak 100 százalékosak.

Mindezért aztán soha nem látott kezdőcsapattal kezdte a találkozót a debreceni gárda, Bévárdi Zsombor jobbhátvédként, Kusnyír Erik balhátvédként kapott szerepet, a kaput pedig ezúttal Tomas Kosicky védte.

Maga a meccs az esélyeknek megfelelően DVSC-fölénnyel, ennek jegyében a 2. percben egy fölé szálló Varga-fejessel kezdődött. Negyedóra után jól látszott, hogy a Loki sok labdát igyekszik szerezni néhol letámadással, illetve a középpályán, és próbált nyomást gyakorolni, míg a vendégek a gyors megugrásokban bíztak.

A 19. minutumban ismét Varga József veszélyeztetett, ismét fejessel (a kapus védett), de nagyobb gólhelyzetet nem sikerült kialakítani. A 34. percben Sós Bence megsérült, le is kellett cserélni (Tischler Patrik állt be), a félidő hajrájában pedig Szécsi Márk lőtt mellé. A szünet így 0-0-nál következett be.

A második játékrész egy Bárány-helyzettel kezdődött (a labda elszállt keresztbe a kapu előtt), majd egy Vachtler által mellélőtt Kaposvár-ziccerrel folytatódott. A 61. percben kettőt cserélt a DVSC, Bárány Donát helyett Dzsudzsák Balázs, Pintér Ádám helyett Kalafat Álmos érkezett, a Loki nyomása pedig fokozódott.

A 67. percben Bévárdi lőtt mellé, aztán Kusnyír is megsérült, helyére Poór Patrik érkezett 20 perccel a vége előtt. Próbálkozott, próbálkozott a Loki, de ez nem párosult hatékonysággal, Tischler például a felső lécet trafálta telibe, Szécsi pedig fölé fejelt. A véghajrában aztán csak jött a gól, a 84. percben Dzsudzsák szöglete után Tischler közelről szépen fejelt a kapuba (1-0). A hátralévő időben a Kaposvár is eltalálta a felső lécet, majd a 90. percben Varga passza után Dzsudzsák Balázs lőtt 17 méterről szépen a bal alsóba (2-0). Ezzel biztossá is vált a rendkívül fontos DVSC-siker.

Folytatás szerdán hazai pályán az MTK ellen, a Mol Magyar Kupa negyeddöntőjében.

Merkantil Bank Liga, 28. forduló.

DVSC-Kaposvár 2-0 (0-0).

Nagyerdei Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Ducsai.

DVSC: Kosicky – Bévárdi, Kinyik, Pávkovics, Kusnyír (Poór, 71.) – Bényei Á. (Haris, 72.), Varga J. – Pintér (Kalafat, 61.), Szécsi, Sós (Tischler, 41.) – Bárány (Dzsudzsák, 61.). Edzők: Huszti Szabolcs és Toldi Gábor.

Kaposvár: Bánki – Vachtler, Dvorschák, Ur (Nagy T., 23.), Hadaró, Zsirai, Bidzilya (Erdei, 55.), Farkas (Bíró, 68.), Gál, Balázs Zs., Andric (Bartos, 23.).. Vezetőedző: Várhidi Péter.

Gól: Tischler (84.), Dzsudzsák (90.).

Sárga lap: Kinyik (87.)., illetve Dvorschák (42.), Zsirai (44.), Balázs Zs. (45.).

Mesterszemmel

Toldi Gábor: Mindenki átérezte a meccs jelentőségét. Ha nem is fényes játékkal, de végig uralva a mérkőzést nyerni tudtunk. Fontos ez a siker, gratulálok a srácoknak.

Várhidi Péter: Peches mérkőzést játszottunk, szinte helyzet nélkül nyert a Debrecen. Simán pontot szerezhettünk volna, nagyon csalódott vagyok.