Mezőkövesdre látogat a DVSC

A sikeresen megvívott Diósgyőr elleni mérkőzés után mondhatni újabb keleti rangadót játszik a Loki, hiszen az OTP Bank Liga következő fordulójában a Mezőkövesd lesz az ellenfél.

A matyóföldiek remekül szerepelnek ebben a szezonban, hat mérkőzést megnyertek, egyszer döntetlent játszottak és mindössze kétszer szenvedtek vereséget, ezzel jelenleg a tabella harmadik helyén állnak 19 ponttal, csak rosszabb gólkülönbségük miatt vannak az azonos pontszámú Ferencváros mögött. Legutóbb hazai pályán gól nélküli döntetlent játszottak az éllovas Fehérvár FC ellen.

A DVSC és a Mezőkövesd szombaton 12. alkalommal mérkőzik meg egymással az NB I-ben. A mérleg nagyon kiegyenlített, hiszen 4 győzelem és 4 döntetlen mellett 3 vereséget szenvedtünk, a gólarány 14-12 a Loki javára. A két csapat legutóbbi bajnoki mérkőzésén a DVSC nyert 1-0-ra hazai pályán Kinyik Ákos góljával.

A borsodi gárda nyáron leigazolta a fehérorosz Aljakszandr Karnyickit, az ukrán Andrij Neszterovot, a grúz Budu Zivzivadzét, valamint Nagy Dánielt, Sajbán Mátét, Sajbán Miklóst és a DVSC-től Takács Tamást. Kölcsönbe érkezett Fehérvárról Berecz Zsombor és a Dnyapro Mahiljovtól Arcjom Kancavi. Távozott Sztefan Drazsics, Dino Hodzic, Iszlai Bence, Koszta Márk, Amadou Moutari, Szalai Attila és Tóth Bence.

A DVSC négy elveszített mérkőzés után legutóbb 2-1-re nyerni tudott a Diósgyőr ellen úgy, hogy a 61. perctől emberhátrányban játszott Varga Kevin kiállítása miatt – középpályásunk így értelemszerűen kihagyja a mezőkövesdi találkozót -, és remélhetőleg ez a siker ad egy kis lökést együttesünknek.

A Mezőkövesd-DVSC bajnoki mérkőzést tehát szombaton 14.30 órától rendezik a Városi Stadionban.