Várkerti Stadion

NB III: tovább menetel a kis Loki

Egy újabb fontos bajnoki mérkőzés várt a DVSC második csapatára, amely a találkozó előtt mindössze három ponttal mögötte lévő Tállya együttesét látta vendégül vasárnap délután a Nagyerdei Stadionban. A visszatérő nézők vastapssal fogadták a remek formában lévő kis Loki játékosait, akik sorozatban hat meccs óta nem találtak legyőzőre.

A verőfényes napsütésben kezdődő találkozón mindkét fél támadólag lépett fel, ám az első tíz percben komolyabb helyzet nem volt. Bár feszült hangulat uralkodott a pályán, a kis Loki aztán némileg megkönnyebbült, hiszen Tordai jobb szélen megindulva önzetlenül passzolta a labdát Gyönyörűhöz, aki a tállyai kapuba gurította a labdát. (1-0) A gól után sajnos az ellenfelünk egyre inkább átvette az irányítást, de előbb Hrabina védett bravúrral, majd Kovács Gergő mentett nagyot.

A második játékrész elején leginkább a mezőnyben folyt a játék, helyzetek mindkét oldalon adódtak. Gyönyörű mutatós cselei után Talpalló a kapussal szemben vezethette a labdát, de lövése célt tévesztett. Ezt követően sajnos egyre több hiba csúszott a mieink játékába, így a vendégek a 75. percben egyenlítettek. (1-1) Igor Bogdanovics gárdája azonban nem adta fel, a végsőkig küzdött, melynek meg is lett az eredménye, hisz Gyönyörű magabiztosan értékesítette a kiharcolt büntetőt. (2-1)

A kis Lokira a jövő héten két bajnoki mérkőzés vár. A DVSC II. immáron zsinórban hét veretlenül megvívott meccsel a háta mögött lép pályára majd szerdán Hatvanban, vasárnap pedig a Füzesgyarmat együttese látogat Debrecenbe.