Nem sikerült pontot szerezni: Paksi FC-DVSC 2-0

Sok sérültet, konkrétan Megyeri Balázst, Meldin Dreskovicot, Alexander Mojzist, Christian Manriquét és Joao Oliveirát is nélkülöznie kellett a Lokinak a szerdai, paksi bajnokin. Együttesünk ezzel, a 2. fordulóból elhalasztott mérkőzéssel érte utol meccsszámban a mezőny túlnyomó részét. A kezdőcsapatba bekerült Varga József és Bévárdi Zsombor is.

Nehéz mérkőzésre lehetett számítani, az első percek ennek megfelelően küzdelmes játékot, és lendületes debreceni támadásokat hoztak. Inkább a DVSC dominált, voltak is lehetőségei, azonban a paksi kapu előtt kicsivel több pontosságra lett volna szükség.

Szűk negyedóra után kiegyenlítődött a játék, sőt, a 14. percben a paksiak megszerezték a vezetést, egy jobb oldali beadás után az őrizetlenül hagyott Windecker fejelt a kapuba közelről (1-0). A Loki ezt követően igyekezett nagyobb nyomást gyakorolni az ellenfélre, azonban többnyire a hazaiak akarata érvényesült.

Az első félidő második felében némileg feljavult a mieink játéka, a 29. minutumban Brandon Domingues nem sokkal fejelt fölé, nem sokkal később Szappanos az utolsó pillanatban szerezte meg a labdát Bárány Donáttól. A 40. percben Oleksandr Romanchuk fejese után a gólvonalról is menteni tudtak a paksiak, így szünet előtt nem sikerült egyenlíteni.

A második játékrész elején a DVSC próbált javítani a hatékonyságán, azonban eközben figyelni kellett a Paks gyors ellentámadásaira. A 54. percben Bárány Donát fejelt mellé 10 méterről, de hiába volt a mezőnyfölény, továbbra is sok volt a pontatlanság.

A 61. percben aztán elszabadult Könyves Norbert, és nem is hibázta el a ziccerét, 13 méterről a debreceni kapus lába között lőtt a kapuba (2-0). Nehéz helyzetbe került tehát a Loki, nyilvánvaló volt, óriási bravúr kellene még a pontszerzéshez is.

Az utolsó szűk félórára beállt Bódi Ádám, Szécsi Márk és Hamzat Ojediran, igyekezett a DVSC a végjátékban is, csapatunk azonban ezen a napon sehogyan sem volt képes gólt rúgni, így nem tudott pontot szerezni.

Folytatás szombat este az Újpest ellen a Nagyerdei Stadionban.

Bognár György: Szerintem megérdemelten nyertünk, mert agresszívabbak és egységesekben voltunk. Bár volt, amikor a mezőnyben jobban játszott a Debrecen, de nagy helyzetei nem voltak. Elégedett vagyok a csapattal.

Srdjan Blagojevic: Gratulálok a Paksnak. Jól kezdtük a mérkőzést, a terveink szerint játszottunk, aztán bekaptuk az első gólt. Tisztában voltunk vele, hogy a Paksnak veszélyes beadásai vannak, mégsem tudtunk jól reagálni. Jobban játszottunk, mint mikor tavasszal 0-0-át értünk el itt, vagy amikor otthon 2-1-re nyertünk, de ilyen a futball. Megbüntettek minket a hibáinkért. Nem mondhatom azt, hogy jól futballoztunk, hiszen kikaptunk, de azt mondtam a játékosoknak, fel a fejjel, hiszen szombaton újabb mérkőzés következik. A befejezésekkel voltak elsősorban problémáink.

OTP Bank Liga, a 2. fordulóból elhalasztott mérkőzés.

Paks-DVSC 2-0 (1-0).

Paks, 1980 néző. Vezette: Bognár T.

Paks: Szappanos – Szélpál (Lenzsér, 46.), Kinyik, Szabó J. – Kovács K., Windecker, Papp K., Mezei (Horváth K., 82.), Silye (Osváth, 74.) – Haraszti (Hahn, 63.), Könyves (Böde, 63.). Vezetőedző: Bognár György.

DVSC: Milosevic – Kusnyír, Lagator, Romanchuk, Ferenczi (Baranyai, 89.) – Varga J. (Ojediran, 66.), Loncar – Bévárdi (Szécsi, 66.), Dzsudzsák, Domingues (Bódi, 66.) – Bárány (Majdevac, 87.). Vezetőedző: Srdjan Blagojevic.

Gól: Windecker (14.), Könyves (61.).

Sárga lap: Kinyik (52.), Papp K. (69.), illetve Lagator (59.), Bárány (68.), Szécsi (76.).