Várkerti Stadion

Pintér mesterhármasával nyert a kis Loki

Szerdán sem maradt mérkőzés nélkül az Igor Bogdanovics vezette kis Loki, amely az NB III Keleti csoportjának 32. játéknapján az öt mérkőzés óta veretlen, 7. helyen álló Sényő együttesét fogadta a Nagyerdei Stadionban. A veszélyzóna elől menekülő DVSC II. az utóbbi fordulókban jó formába lendült, így fiataljaink természetesen egy újabb siker reményében várták a találkozót.

Remekül kezdtük a meccset, az első negyedórában nagy nyomást gyakoroltunk ellenfelünkre. Az 5. percben Pintér iramodott meg a jobb szélen, majd Gyönyörűhöz passzolt, kinek lövése centikkel ment a kapu mellé. Komoly ziccer adódott még Tordai és Kalafat előtt is, de ők sem tudták kihasználni a lehetőséget. A kihagyott helyzetek azonban megbosszulták magukat, a Sényő egy bal oldali beadás után a semmiből szerezte meg a vezetést. (0-1) Összességében az első játékrészben sokkal jobban futballoztunk ellenfelünknél, de nem tudtuk kellően feltörni a sényői védelmet, így ők vonulhattak előnnyel az öltözőbe.

A második játékrész elején ott folytattuk, ahol abbahagytuk, és mindössze hét perc elteltével Kalafat okos passzából Pintér egyenlített (1-1). Nem sokkal később Simon is Pintért indította, aki ezt ismét góllal hálálta meg (2-1). Sok szép akciót dolgoztunk ki, Gyönyörű lövése előbb még a kapufán csattant, de aztán a 79. percben 3-1-re módosította az eredményt. Ezzel a találattal pontot tehettünk volna a végére, ám egy minutummal később büntetőből szépítettek a szabolcsiak (3-2), így viszont izgalmas lett a hajrá. Az utolsó percekben azonban nem adtunk esélyt az ellenfélnek, továbbra is hajtottunk, Pintér pedig mesterhármasig jutott és gondoskodott róla, hogy Debrecenben tartottuk a három pontot (4-2).

Nincs megállás, hiszen a DVSC második csapatára vasárnap 14.30 órától élet-halál harc vár a Putnok otthonában.

NB III Keleti csoport, 32. forduló.

DVSC II. – Sényő-Carnifex FC 4–2 (0–1)

Debrecen, Nagyerdei Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Kátai.

DVSC II: Hrabina – Jankelic, Kovács R., Szatmári, Füzfői (Kovács G., 83.) – Pintér, Gyönyörű (Girdán, 83.), Szabó Á. (Gellén, 59.), Juhász – Tordai (Maruscsák, 46.), Kalafat (Simon, 59.). Vezetőedző: Igor Bogdanovics.

Gól: Pintér (52., 75., 90.), Gyönyörű (79.), illetve Fabu (25.), Kapacina (81., büntető).

Igor Bogdanovics a mérkőzés után így értékelt honlapunknak: Úgy gondolom, hogy a kilencven perc alatt látottak alapján megérdemelten nyertünk. Egy rendkívül erős, taktikusan futballozó csapat látogatott hozzánk, de mi is hajtottunk a három pontért. Az első félidőben bosszús voltam a bekapott gól miatt, de a fiúk ügyesen felálltak a hátrányból. A második játékrészben öröm volt látni a csapatom játékát, gratulálok a srácoknak a győzelemhez. Holnaptól azonban már csak előre nézünk és a következő, nagyon fontos meccsre koncentrálunk.