OTP Bank Liga 29. forduló

Városi Stadion

OTP Bank Liga 30. forduló

Pontszerzés emberhátrányban: Kecskemét-DVSC 1-1

A győri győzelem (3-0) után újabb idegenbeli mérkőzés várt a DVSC-re a bajnokságban, csapatunk pénteken Kecskeméten lépett pályára. A szakmai stáb ezúttal sem számíthatott a sérülésből visszatérőben lévő Kusnyir Erik, Batik Bence, Thor Úlfarsson és Neven Djurasek játékára, a kezdőcsapatban ott volt Meldin Dreskovic és Szuhodovszki Soma is.

A találkozó legelején a várakozásoknak megfelelően a Loki birtokolta többet a labdát, a hazaiak a szervezett védekezésre, a labdaszerzésekre, illetve a gyors megindulásokra fektették a hangsúlyt. Csapatunk játszotta a megszokott taktikus, építkező játékát, illetve ha kellett, gyorsan visszatámadott, de sok volt a pontatlanság. Az első helyzet a 10. percben a Kecskemét előtt adódott, Katona közeli lövését sikerült az utolsó pillanatban blokkolni. Több szögletet is rúghatott ebben az időszakban a hazai csapat, azonban gólt nem tudott ezekből elérni.

A félidő közepe felé haladva a DVSC átvette az irányítást, a 19. minutumban meg is szerezte a vezetést! Brandon Domingues küzdött meg egy labdáért a 16-os előterében, csinált egy cselt, majd 19 méterről hatalmas gólt rúgott a jobb felső sarokba (0-1). Szélsőnk tehát Győr után Kecskeméten is gólt szerzett.

A játékrész hátralévő részében többnyire kontrollálták a játékot a mieink, sok volt a párharc, kisebb lehetőségek is akadtak, de hatalmas helyzetet egyik gárda sem tudott kialakítani. Így volt ez egészen a 45. percig, akkor Meldin Dreskovic fejesét védte bravúrral Kersák, majd a hosszabbításban egyenlített a Kecskemét: Vágó szánta el magát lövésre középről, 20 méterről, a labda pedig védhetetlenül vágódott a léc alá (1-1).

A második játékrészre érkezett a Lokiba Szécsi Márk és Szűcs Tamás, a csata pedig egyre élesedett. A 49. percben Nikitscher lövésébe beleérve Pálinkás találta el a felső lécet néhány lépésről, majd betalált a DVSC. Az 53. percben egy tudatos, begyakorolt szöglet-variáció végén Dzsudzsák Balázs labdáját Ferenczi János bombázta a kapu bal oldalába, azonban a játékvezető elsőre rejtélyesnek tűnő okok miatt, szabálytalanságot VAR-ozva nem adta meg. A VAR ezután teljesen átvette a főszerepet, Ferenczi János kapott egy ütközés után sárgát, azonban ezt végül pirossá változtatták. Emberhátrányban folytatta tehát a Loki.

Dzsudzsák Balázs helyére a debütáló Victor Braga állt be az utolsó félórára, együttesünk pedig igyekezett hősiesen ellenállni a hazai rohamoknak. A 71. percben Pálinkás fejelt mellé, aztán Yacouba Silue is a pályára érkezett, jól is szállt be. A végjátékban nagy izgalmak közepette csapatunk megőrizte a döntetlent, így 10 emberrel is értékes pontot szerzett idegenben.

Folytatás jövő hét szombaton a Diósgyőr ellen a Nagyerdei Stadionban.

Mesterszemmel

Szabó István: Működött a taktikánk, ám az első félidőben kaptunk egy egyébként szép gólt. A helyzeteink ezzel együtt megvoltak, sikerült is egyenlíteni. A második félidőben is jó szellemiséggel futballoztunk, egy kis plusz hiányzott a győzelemhez.

Srdjan Blagojevic: Drámai mérkőzés volt. Túl nagy kvalitást nem láttunk a pályán, gyenge volt a teljesítményünk, ezzel csak egy pontot tudtunk szerezni. Figyelembe véve a körülményeket, a játékunkat és a két VAR-ozást, annyi maradt, hogy harcoljunk. Ezt a kiállítás után megtettük, ezért szeretném megdicsérni a játékosaimat. Ők is tisztában vannak azzal, hogy ha nagyobb célokért akarunk küzdeni, bátrabban kell játszanunk, felelősséget kell vállalnunk. Többet várok el a csapatomtól, várom a következő hetet, mit fogunk mutatni. Az emberhátrányos küzdőszellem tetszett.