Remek győzelem részese volt a DVSC-DLA játékosa

Elképesztően gólgazdag és fordulatos felkészülési mérkőzést játszott szerdán Telkiben az U16-os magyar labdarúgó-válogatott, mégpedig nem akármilyen vetélytárs ellen: Belgium együttese minden korosztályban bitangerős.

Ennek megfelelően a belgák már 6 perc után két góllal vezettek, ám ami ezután következett, arra kevesen számítottak. A magyar csapat nem tört meg a hátrányban, rendezte a sorait, és még a szünet előtt megfordította az állást.

A szünet után nem sokkal, az 57. percben a mieinknél pályára lépett a DVSC-DLA kitűnősége, Sipos Szabolcs, aki így tevékeny részese volt a végül 5-3 arányú magyar győzelemnek.

Március 12-én, csütörtökön 10.45 órától ismét összeméri tudását a két csapat Telkiben, a debreceni futballista azon is szerepet kaphat.

Magyarország-Belgium 5-3 (3-2)

Magyarország: 1 Mergl Szabolcs – 2 Farkas Bendegúz (23 Kaján Norbert, 57.), 4 Dragóner Áron (15 Szabó Bence, 64.), 14 Nagy Zoltán (5 Pekár István, 41.), 3 Kovács Patrik (13 Pataki Noel, 64.) – 6 Nagy-Kolozsvári Dániel (16 Kiss Norbert, 41.), 17 Keresztes Noel (10 Tuboly Máté, 41.), 18 Kocsis Dominik (8 Sipos Szabolcs, 57.) – 21 Gruber Zsombor (9 Gyuris Aurél, 57.), 11 Vancsa Zalán, 7 Földi Dominik (19 Petres Márk, 41.)

Magyar gólszerzők: Nagy-Kolozsvári 13., Keresztes 14., Földi 27., Gruber 46., Gyuris 60.