Remek hajrával egy pont az MTK ellen

Két remek formában lévő csapat találkozott péntek este a Nagyerdei Stadionban, ahol a tabella 3. helyén, mindössze egy ponttal előttünk álló MTK Budapestet fogadtuk a Nagyerdei Stadionban az OTP Bank Liga 5. fordulójában. A 2. percben rögtön betalálhatott volna a Loki, de Varga beadásáról Avdijaj kevéssel lemaradt középen. A 8. percben gyönyörű támadást vezetett csapatunk: Tőzsér, Ferenczi, Bódi, Haris volt a labda útja, utóbbi közelről az MTK kapusába bombázott. Remekül kezdtük a meccset, egy perccel később Haris visszagurított labdáját lőtte a sérüléséből visszatérő Ferenczi a kapu mellé. A 13. percben Tőzsér jobbról érkező életerős szabadrúgását ütötte ki Kicsak. Két perccel később Bognár megpattanó lövését fogta könnyen Nagy. A 15. percben a semmiből megszerezte a vezetést az MTK, Lencse alapvonalról leadott passzát Kanta lőtte Kinyik mellett az üres kapuba. A bekapott találat után is mi támadtunk, ismét Tőzsér lőtt szabadrúgást jobbról, egy védőről azonban szögletre pattant a labda. A pontrúgást követően Barna fejelt a kék-fehér kapus kezébe. A 21. percben már a harmadik szabadrúgásával próbálkozott csapatkapitányunk, de a labda kevéssel a jobb felső sarok mellett ment el. A 23. percben szép támadás után Avdijaj középre adott passzát mentette időben egy vendég védő. A 38. percben a sokadik tetszetős támadásunkat vezettük, ezúttal Bódi 16 méterről leadott lövését ütötte ki a léc alól Kicsak. A 41. percben teljesen megérdemelten egyenlített a Loki, miután Bódi Ádám 23 méterről védhetetlen szabadrúgásgólt ragasztott a jobb felsőbe. Egy percre rá ismét az MTK-nál volt az előny, Lencse lövését sajnos már a gólvonalon túlról tudtuk kirúgni. A második játékrész úgy kezdődött, mint az első, a 48. percben egy balról érkező beadásról maradt le ismét Avdijaj. Az 51. percben Avdijaj 17 méteres próbálkozását bokszolta ki a vendégek kapusa. Egy percre rá cserélt Herczeg András, Barna Szabolcs helyett a sérülése után visszatérő Könyves Norbert állt be. Folyamatosan támadtunk, az 57. percben Kinyik lefejelt labdáját Varga Kevin lőtte kapu mellé. A 69. percben Pintér szöglet utáni fejesét ütötte ki Nagy Sándor. A 73. percben ismét cseréltünk, Albion Avdijajt Takács Tamás váltotta. A 75. percben nehéz helyzetbe kerültünk, egy gyors kontra után megszerezték harmadik találatukat a fővárosiak, miután Lencse közelről fejelt a hálóba. A 81. percben Takács lövését ütötte ki a jobb alsóból Kicsak, a kipattanót Bódi kapu fölé lőtte. A 84. percben harmadik cserelehetőségét is kihasználta vezetőedzőnk, az egyenlítő találatunkat szerző Bódi Ádám helyett Bereczki Dániel érkezett. A 86. percben ismét izgalmassá vált a találkozó, Kusnyír lapos beadását Takács lőtte közelről a kapuba. Óriási izgalmakat tartogattak a meccs utolsó percei, hisz a második gólunk után Takács, majd Bereczki is kiegyenlíthetett volna, de Kicsak kétszer is nagyot védett. A 90. percben Tőzsér szögletét a gólvonalról fejelte ki egy fővárosi védő, majd egy újabb elképesztő helyzet maradt ki a hosszabbításban, Takács 5 méterről a keresztlécre lőtt. Minden erejével küzdött a csapat az utolsó másodpercekig, amelynek a 96. percben meg is lett az eredménye, Tőzsér szabadrúgását Szatmári fejelte a kapuba, amellyel ismét kiegyenlítettünk. A mai napon tehát egy rendkívül izgalmas és fordulatos mérkőzésen 3-3-as döntetlent értünk el az MTK ellen a Nagyerdei Stadionban, így öt forduló után továbbra is veretlenek vagyunk.

OTP Bank Liga 5. forduló

DVSC-MTK Budapest 3–3 (1-2)

Nagyerdei Stadion, 4002 néző. Vezette: Berke (Tóth II., Szert)

DVSC: Nagy S. – Kusnyír, Kinyik, Szatmári, Barna (Könyves, 52.) – Tőzsér – Varga K., Haris, Bódi (Bereczki, 84.), Ferenczi – Avdijaj (Takács, 73.)

MTK: Kicsak – Ikenne-King, Gengeliczki, Pintér, Szelin – Vass Á. – Farkas (Schafer, 55.), Kanta, Bognár, Myke (Gera, 84.) – Lencse (Torghelle, 77.)

Gól: 0-1 Kanta (15.), 1-1 Bódi (41.), 1-2 Lencse (42.), 1-3 Lencse (75.), 2-3 Takács (86.), 3-3 Szatmári (95.)

Sárga lap: Szelin (17.), Ikenne-King (40.), Kusnyír (58.), Kicsak (68.), Pintér (73.), Kanta (82.), Torghelle (90.), Kinyik (91.), Gengeliczki (94.)