OTP Bank Liga 30. forduló

Segített a Loki-család: DVSC-Veres Rivne 1-0

A futballista gyerekek jövőjéért jótékonysági felkészülési találkozót rendezett a DVSC vasárnap a Nagyerdei Stadionban. A Loki ellenfele az ukrán első osztályú Veres Rivne volt. A DVSC fontos kezdeményezését szurkolóink is támogathatták pénzadománnyal a mérkőzésen a stadionban. Az egész összeget jótékonysági célra fordítják, mégpedig egy rangos és nagyszerű utánpótlás-bajnokságra. A Veres Junior Cup egy gyermek labdarúgótorna sorozat U-9-esek, U-10-esek és U-11-esek számára, amelyet az NK Veres Rivne szervez és rendez az ukrajnai Rivne városában.

A DVSC pénzadománnyal, sport- és higiéniai szerekkel, illetve az adománygyűjtéssel is támogatta a nemes ügyet, a mérkőzés előtt az ezt jelképező csekket Hayk Hovakimyan klubigazgató adta át az ukrán klub képviselőjének. Szerhij Kovalnak.

A találkozó – melyről Bódi Ádám és David Babunski sérülés miatt hiányzott – kifejezetten jó iramban kezdődött, az elején inkább a Loki játszott fölényben, bár a 7. percben az első védést Gróf Dávid mutatta be. A 9. minutumban Kundrák Norbert veszélyeztetett egy 19 méterről eleresztett lövéssel (a labda fölé szállt), majd nem sokkal később Ferenczi János lőtt nem sokkal a kapu mellé.

Az első játékrész közepén a Veres Rivne megmutatta, hogy jó csapat, többször is szép támadást vezetett, ám a 23. percben Szécsi Márk lövésénél mégis az ukrán kapusnak volt szüksége bravúrra.

A következő lehetőségből sem lett gól, a 34. percben Dorian Babunski 8 méteres fejesét követően a játékszer nem sokkal kerülte el a hálót. Nem úgy a 39. percben! Dzsudzsák Balázs jobbról, mintegy 24 méterről végzett el szabadrúgást, és parádés mozdulattal lőtte ki a bal felsőt (1-0). A szünetre tehát debreceni előnynél vonultak a csapatok a helyenként kifejezetten kemény első 45 perc után.

A második félidő kezdete előtt a DVSC Makray Balázs cégvezető, a játékostársak és a szurkolók által hivatalosan is elbúcsúztatta a pályafutását a DEAC-ban folytató Korhut Mihályt, aki 281 tétmérkőzésen viselte a Loki mezét, és többek között háromszor nyert bajnokságot és kupát a csapattal.

A megható pillanatok után inkább a Loki uralta a meccset, több jó hazai megoldást is láthattak a szurkolók. A mérkőzés utolsó harmadára beállt Bárány Donát, majd később Kusnyír Erik és Major Sámuel, illetve Georgiosz Neofytidisz, Saná Gomes, Poór Patrik és Sós Bence is. A végén egy szóló után Sylvain Deslandes is majdnem betalált, de a végeredmény végül már nem változott, a DVSC győzött, és tovább készül a jövő vasárnapi, kisvárdai bajnoki rajtra.