Szép munka: DVSC-Mol Fehérvár FC 2-0

Az eltiltott Ferenczi Jánost, valamint a sérült Varga Józsefet és Sós Bencét nélkülöző Lokiba a Fehérvár elleni vasárnapi bajnokira visszatérhetett Dzsudzsák Balázs és Christian Manrique, ami mindenképpen növelte az edző stáb lehetőségeit. A találkozó előtt örömteli pillanatoknak lehettünk tanúi, Bárány Donát átvette a Debreceni Egyetemen szerzett diplomáját, Bódi Ádámot 300. DVSC-s bajnokija kapcsán köszöntötték, a kezdőrúgást pedig legidősebb szurkolónk, a 102 éves(!) Csendes Sándor végezte el.

Az összecsapás első perceitől csapatunk irányította a játékot, a 7. minutumban Varga Kevin került helyzetbe, de Kovács védeni tudott. A másik oldalon a 15. percben Pokorny próbálkozott 16 méterről, de Megyeri Balázs biztosan fogta a lövést.

A fehérváriak zártan védekeztek, nem volt könnyű ziccert kialakítani. A 34. percben mégis sikerült, azonban Dorian Babunski közeli lövését védte a vendégek kapusa, majd a 40. percben üggyel-bajjal hárította Stefan Loncar kísérletét is, így a szünetig nem esett gól.

A második játékrész mozgalmasabb lett, a 47. percben Christian Manrique lőtt kapufát 17 méterről, majd jött a gól! Az 52. percben Kusnyír Erik lőtte be a labdát jobbról, Dorian Babunski remekül érkezett, és 7 méterről a jobb alsóba pörgetett (1-0).

A folytatásban is a DVSC uralta a játékot, a Fehérvár inkább csak pontrúgásokból tudott némi veszélyt jelenteni. A hajrára érkezett Bódi Ádám, majd Antonio Mance (a legvégén Bárány Donát és Alexandros Kyziridis is beállt), a 77. percben pedig majdnem jött a második debreceni gól, de Christian Manrique passza után a labda végül elsuhant a vendégek kapuja előtt.

A végjátékban Bódi Ádám aztán eldöntötte a meccset, a 82. percben egy 22 méteres szabadrúgásból csavart a kapu jobb oldalába (2-0). A Loki okosan játszva magabiztosan és megérdemelten győzött a végére Larsen kiállítása miatt megfogyatkozott Fehérvár ellen, és továbbra is versenyben van a dobogóért. Folytatás szombaton Pakson.

Srdjan Blagojevic: Elégedett vagyok a játékkal, remek volt az atmoszféra és jó az eredmény is. Boldog vagyok, nagy dicséret illeti a játékosainkat. Az első félidőben is látszott, hogy motiváltak vagyunk, de néha türelmetlenek voltunk támadásban. Szünet után taktikailag is változtattunk, jobbak voltunk a jó játékosokból álló ellenfélnél. Megérdemelten szereztünk gólokat.

Bartosz Grzelak: Számítottunk arra, hogy agresszív lesz a Debrecen, taktikailag ezt jól tudtuk semlegesíteni. Az első gól után többet birtokoltuk a labdát, de az utolsó passzok nem sikerültek. Többet érdemeltünk volna a 0 pontnál.