Tanulságos erőpróba volt: DVSC-Olimpija Ljubljana 0-4

A román Ploiesti 1-0 arányú legyőzése, a lengyel Cracovia elleni 3-3, illetve a dél-afrikai TS Galaxy elleni 3-2-es siker után negyedik felkészülési mérkőzését is lejátszotta a DVSC a törökországi edzőtáborban. Az ellenfél hétfőn a szlovén élcsapat, az Olimpija Ljubljana volt. Mint azt hírül adtuk, a szakmai stáb két részre osztotta a keretet, tehát most azok kaptak szerepet, aki szombaton nem, vagy csak rövidebb időre léptek pályára.

A mérkőzés elején nem nagyon forogtak veszélyben a kapuk, inkább a Loki birtokolta többet labdát, emellett volt alkalom gyakorolni a letámadást és a labdakihozatalt is. A 15. percben aztán a szlovénok eltalálták a jobb kapufát, majd a 19. minutumban egy közeli lövéssel a vezetést is megszerezték (0-1). A szünetig a mieink igyekeztek némileg fokozni a tempót, a 30. percben Bárány Donát fejelt fölé, majd nem sokkal később már kapura, de az Olimpija kapusa védett. A hálóőr Dzsudzsák Balázs kísérletét már bravúrral hárította a 44. percben, a szünetig végül nem esett több gól.

A második játékrészben a DVSC lépett fel támadólag, azonban az 51. percben egy elveszített labda után a jól és gyorsan futballozó Ljubljana egy ziccert kihasználva megduplázta előnyét (0-2). Csapatunknak ezt követően több kisebb-nagyobb lehetősége is volt a gólszerzésre, de a 66. percben egy szép egyéni akció végén ismét a szlovén gárda talált be (0-3), majd nem sokkal később egy debreceni hiba után újabb gólt szerzett (0-4). Tanulságos mérkőzés volt, szerdán a szerb Novi Pazar következik.