OTP Bank Liga 29. forduló

Diósgyőr

OTP Bank Liga 30. forduló

Tiszakécskén lépett tovább a Loki a kupában

A NB II-be igyekvő, az NB III. Keleti csoportjának dobogóján tanyázó Tiszakécske nem ígérkezett gyenge ellenfélnek, akaratosan is kezdtek a hazaiak. Az első helyzet ezzel együtt a Loki előtt adódott, az 5. percben Tischler lőtt nem sokkal fölé.

Az első negyedóra után a debreceniek némi mezőnyfölénybe kerültek, azonban Pávkovics hibája után a tiszakécskei Máté került ziccerbe a 20. minutumban, Zöldesi bravúros védésére nagy szükség volt. A folytatásban sem tudott igazán kibontakozni a DVSC, a félidő hajrájáig a mezőnyjáték dominált, így gólt a szünetig nem láthatott a közönség.

A második félidőre beállt a DVSC gólvágója, Bárány Donát, a csapat pedig kisvártatva igyekezett felpörgetni az iramot, azonban a helyzete(cské)ket ekkor is a Tiszakécske alakította ki. A 60. percben beszállt Ferenczi János is, aki három perccel később jól adott be egy szögletet, Pávkovics pedig 7 méterről a hálóba fejelt (0-1).

Vezetett tehát a Loki, a lelkes vendégtábor pedig egyből jobb hangulatban szurkolhatott. A mérkőzés utolsó negyedében már uralta a játékot a Kondás-gárda, nem tudott igazán veszélyes lenni a hazai csapat, nem úgy Bárány Donát: a 76. percben egyedül vezethette a kapusra a labdát, nem is hibázott (0-2)!

A továbbjutás kérdése ezzel el is dőlt, folytatás a szeptember 28-i, Pécs elleni hazai bajnokin.