OTP Bank Liga 30. forduló

Továbbjutás a kupában: Veszprém-DVSC 0-1

A továbbra is több sérültet nélkülöző DVSC illően komolyan vette a kupafordulót a Nyugati csoport 2. helyezettje ellen, ennek megfelelően támadólag lépett fel. Az első lehetőség a 12. percben David Babunski előtt adódott, aki 17 méterről lőtt mellé. A középpályás a 23. percben egy szép kapáslövéssel is jelentkezett, ám a hazai kapus bravúrral védett. A 32. minutumban egy formás támadás végén Sós Bence lőtt kapufát, végül a szünetig nem esett gól.

A második félidőre beállt Pintér Ádám (Soltész Dominik nem folytatta), a Loki pedig igyekezett gyorsabban futballozni, azonban egy jó ideig nemigen tudott helyzetet kialakítani. A 67. percben Ugrai Roland helyett Bárány Donát lépett pályára, a 73. percben pedig jött a gól, Sós Bence szabadrúgása után a kapus csak kiütni tudta a labdát, az ismétlést védte, ám Marko Nikolic közelről már nem hibázott (0-1).

A továbbjutás ezzel eldőlt, a DVSC bejutott a legjobb 32 közé. Folytatás jövő hét vasárnap Kisvárdán, a bajnokságban.