Továbbjutás a Magyar Kupában: ETO FC Győr-DVSC 0-1

A legjobb 16 közé jutásért, tehát a nyolcaddöntőért lépett pályára a Loki kedden este Győrben a Mol Magyar Kupában. A neves légiósokkal (Bumba, Skvarka, stb.) is megerősített hazai csapat nem ígérkezett könnyű ellenfélnek, az NB II. listavezetőjeként erős vetélytársként kellett számolni vele. A DVSC keretéből sérülések és betegség miatt Szécsi Márk, Alexandros Kyziridis, Brandon Domingues, Alexander Mojzis és Tuboly Máté hiányzott, a többiekre számíthatott a szakmai stáb. A kezdőcsapatba bekerült Marko Milosevic, Bévárdi Zsombor, Joao Oliveira és Andrija Majdevac is.

A találkozót pontatlanul, de lendületesen kezdte a Loki, mezőnyfölényben futballozott, ennek ellenére mégis a győri Bumba járt közel a gólhoz a 8. percben: 20 méteres lövése után a felső lécen csattant a labda. A 11. minutumban Bévárdi Zsombor lőtt fölé messziről, ezt követően viszont egyes időszakokban inkább a hazaiak domináltak.

Az első debreceni helyzetre a 25. percig kellett várni, akkor Dzsudzsák Balázs 16 méteres lövését bravúrral védte Pap. Kiegyenlített volt a játék képe, a jól védekező győriek egyre inkább belelkesedtek. A szünetig inkább a küzdelem volt a meghatározó, gól nem esett, noha Andrija Majdevac a 45. percben ziccerbe került, de a kapus védeni tudott.

A második játékrész elején nem forogtak nagyobb veszélyben a kapuk, mígnem Csontos próbálkozása után az oldalhálóban landolt a játékszer. A másik oldalon az 56. percben a gólvonal előterében Ferenczi János előtt suhant el a labda, élesedett a csata.

A 64. percben Andrija Majdevac betalált, de lesről indult. Bő 20 perccel a vége előtt érkezett Bódi Ádám (nem sokkal később Bárány Donát is), a Loki pedig igyekezett nagyobb nyomást helyezni a győriekre. A 84. percben jött is a döntő gól, Dzsudzsák Balázs szabadrúgása után Bárány Donát fejelt kapura, a labda pedig a hosszú sarokba hullott (0-1).

Csapatunk már nem engedte ki a kezéből a győzelmet, s bejutott a kupában a legjobb 16 közé. Folytatás a bajnokságban szombaton Mezőkövesden.

Antonio Munoz: Jól kezdtük a meccset, megvoltak a lehetőségeink. Taktikailag jól játszottunk, azonban egy pontrúgás eldöntötte az összecsapást. Büszkék lehetünk a csapatra és a szurkolóinkra is.

Srdjan Blagojevic: Gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez, jó munkát végeztek egy jó ellenféllel szemben. A Győr nagyon motivált volt, jól kezdett, jeleztem is a csapatnak, hogy ez a meccs olyan lesz, mintha első osztályú együttessel játszanánk. A félidőben változtattunk taktikailag, jobban tudtuk kontrollálni a mérkőzést, és bár mindkét gárdának volt lehetősége, mi tudtunk betalálni. Nincs sok időnk, készülünk a Mezőkövesd elleni bajnokira.