Továbbjutás, drámai csatában: DVSC-Alashkert 1-2, büntetőkkel 3-1

A klub történetének 100. nemzetközi kupamérkőzését vívta a Loki csütörtök este a Nagyerdei Stadionban, mégpedig az UEFA Konferencia Liga 2. selejtezőkörének második találkozóját. Az örmény Alashkert ellen idegenben elért 1-0 arányú győzelem jó alapot teremtett a továbbjutásra, azonban mindenki tudta, ezért meg is kell harcolni.

A sérült Ferenczi Jánost leszámítva mindenki hadra fogható volt a keretből, a kezdőcsapat ennek megfelelően nem okozott meglepetést. Fantasztikus hangulatban kezdődött a mérkőzés, a debreceni szurkolók hatalmas támogatást adtak a csapatnak. A Loki lendületesen kezdett, a 3. percben Dzsudzsák Balázs bombázott fölé távolról, nem sokkal később Alexandros Kyziridis próbálkozott, és nem sokat tévedett. A 10. percben Christian Manrique már a kapufát is eltalálta, miután a bal szélről, éles szögből lőtt.

A 18. perc hozta az első Alashkert-helyzetet, Khurtsidze közeli lövését védte Megyeri Balázs, a szögletből pedig a vendégek megszerezték a vezetést: Ustinov fejelt 7 méterről a kapu közepébe (0-1).

Ebben a periódusban hosszabbításra állt tehát a mérkőzés, a DVSC nyilván igyekezett gyorsan javítani a helyzeten. A 29. minutumban Meldin Dreskovic fejelt fölé, más veszélyes szituáció is adódott a vendégkapu előtt, de a szünetig nem sikerült egyenlíteni.

A második játékrész elején, az 51. percben szabadrúgáshoz jutott a DVSC a kaputól mintegy 23 méterre, Dzsudzsák Balázs labdája a sorfalról vágódott le. Az 55. percben Stefan Loncar lőtt fölé 24 méterről, csapatunk igyekezett rendezni sorait. Az 58. percben ezzel együtt Agdon ziccerénél Megyeri Balázsnak kellett védenie, majd érkezett a pályára Bódi Ádám.

A 66. percben Dorian Babunski csúsztatott mellé, az Alashkert viszont betalált a 67. percben: egy gyors támadás végén Mimito lőtte ki a jobb alsót (0-2). Baj volt tehát, nagy baj, kiesésre állt a DVSC. A hajrára pályára lépett Brandon Domingues és Bárány Donát is, de továbbra is sok hiba volt a mienk játékában.

De a végjátékban végre jött a Loki-gól!!!! A 77. percben Domingues lépett meg a jobb szélen, jól adott be, az érkező Dzsudzsák Balázs pedig 12 méterről a kapu bal oldalába lőtt (1-2). Ismét hosszabbításra állt tehát a párharc. Folytatásban Stefan Loncarnak és Bárány Donátnak is akadt helyzete, a 87. percben pedig megfogyatkozott a vendéggárda, a Dominguest hátulról megrúgó Kutaliát állította ki a játékvezető. A 8 perces hosszabbításban már nem esett több gól, jöhetett a kétszer 15 perces ráadás.

A túlóra első félidejében már egyértelmű volt a Loki fölénye, de nagy lehetősége nem nagyon akadt, türelemjáték zajlott a pályán, a 98. percben Dzsudzsák Balázs bombázott fölé. Beállt Antonio Mance is (volt is egy óriási helyzete), de a döntés az utolsó 15 percre maradt, illetve mint utóbb kiderült, a 11-esekre maradt..

A 106. percben Bárány Donát, majd Antonio Mance ziccerét védte bravúrral Cancarevic, igazi kupacsatát, tényleg drámai izgalmakat élhetett át a stadion közönsége. Rengeteget állt a játék, a 119. percben a csereként Joao Oliveira a kapu torkából fölé lőtt, végül aztán jöhettek a büntetők.

Yadigaryan kihagyta (Megyeri Balázs kiütötte!), Bódi Ádám bevágta (1-0), Mimito mellé lőtte, Mance kilőtte a felső sarkot (2-0), Muzek értékesítette (2-1), Bárány Donát sem hibázott (3-1), Fatai 11-esét viszont kivédte Megyeri Balázs, a DVSC lépett tovább, 2-2-es összesítéssel, büntetőkkel.

A nemzetközi kupaporondon a következő ellenfél a 32-szeres osztrák bajnok Rapid Wien, az első összecsapás augusztus 10-én lesz Bécsben, a debreceni visszavágót augusztus 17-én játsszuk.

Srdjan Blagojevic: Drámai mérkőzés volt. Lehet, hogy a nézők helyenként élvezték az izgalmakat, de én edzőként azt szeretem, ha mi kontrolláljuk a meccset, de ez most nem mindig történt meg. Tudtam, hogy nehéz lesz, ez meg is mutatkozott a pályán. Voltak taktikai és technikai hibáink, a második labdákat is sokszor elveszítettük, a mérkőzés egyes szakaszaiban ők voltak a jobbak. Ettől függetlenül szeretném megdicsérni a játékosaimat, mert sok energiát mozgósítottak a siker érdekében. Dzsudzsák Balázs gólja életben tartott minket, a piros lap pedig változást hozott. Boldogok vagyunk, de megmutatkozott, miben kell még fejlődnünk.

Vahe Gevorgyan: Gratulálok a Debrecennek a továbbjutáshoz. Nagyon jó mérkőzés volt, de a játékvezető bizonyos döntéseivel, így például a kiállítással nem értek egyet. Taktikai szempontból a jereváni és a debreceni mérkőzés is érdekes volt. Nagy nyomást akartunk helyezni az ellenfélre, ez sikerült is, de a piros lap változást hozott. A 11-esek sokszor a szerencsén múlnak.

UEFA Konferencia Liga, 2. selejtezőkör, 2. mérkőzés.

DVSC-Alashkert (örmény) 1-2 (0-1, 1-2, 1-2), összesítésben 2-2, 11-esekkel 3-1.

Nagyerdei Stadion, 10 708 néző. Vezette: Robert Schröder (német).

DVSC: Megyeri – Kusnyír, Dreskovic, Romanchuk, Manrique (Joao Oliveira, 117.) – Lagator, Loncar (Mance, 99.) – Szécsi (Domingues, 73.), Dzsudzsák, Kyziridis (Bódi, 65.) – Dorian Babunski (Bárány, 73.). Vezetőedző: Srdjan Blagojevic.

Alashkert: Cancarevic – Ustinov, Carrillo (Yadigaryan, 109.), Voskanyan, Muzek – Flores (Mensah, 89.), Wbeymar (Gareginyan, 83.), Khurtsidze (Grigoryan, 106.), Mimito, Racines (Fatai, 61.) – Agdon (Kutalia, 61.). Vezetőedző: Vahe Gevorgyan.

Gól: Dzsudzsák (77.), illetve Ustinov (18.), Mimito (67.).

Sárga lap: Romanchuk (63.), Bárány (84.),, illetve Racines (24.), Carrillo (49.), Fatai (87.), Flores (90.), Gareginyan (111.)

Kiállítva: Kutalia (87.).