Túl az első felkészülési mérkőzésen: DVSC-Ploiesti 1-0

Lejátszotta csütörtökön délután a DVSC a törökországi edzőtábor első felkészülési mérkőzését, az ellenfél a román első osztályú bajnokságban 10. Petrolul Ploiesti volt. A találkozót korábbi kisebb betegség, illetve apróbb sérülés miatt elővigyázatosságból kihagyta Dzsudzsák Balázs, Megyeri Balázs, Bódi Ádám, Alexandros Kyziridis, Alexander Mojzis és Cibla Flórián is.

Az első félidő legelején Bárány Donát 14 méteres lövését fogta a Petrolul kapusa, majd a 8. minutumban szintén saját nevelésű csatárunk került helyzetbe, de nem talált kaput. Inkább a Loki akarata érvényesült, az első negyedóra végén Stefan Loncar lövését védte a hálóőr. A folytatásban sem változott a játék képe, a 36. percben Bévárdi Zsombor közeli szabadrúgása után nem sokkal kerülte el a labda a kaput, igaz, a szünet előtt Erdélyi Benedeknek is be kellett mutatnia két jó védést.

A második játékrészben is a DVSC játszott fölényben és tetszetősebben, az 59. percben meg is szerezte a vezetést, Joao Oliveira passzával Vajda Botond tört be a 16-osra, majd 13 méterről kilőtte a jobb alsót (1-0). A folytatásban is a mienk voltak a jobbak, a 73. percben Batai Tamás nem sokkal fejelt mellé. A hajrában már nem esett gól, a Loki megérdemelten győzött. Fontos, hogy hét (!) 21 év alatti játékos is szerepet kapott, ráadásul 30 évesnél idősebb mindössze egy volt, Ferenczi János. Folytatás jövő hét kedden a lengyel Cracovia ellen.

Felkészülési mérkőzés.

DVSC-Petrolul Ploiesti (román) 1-0 (0-0).

A DVSC 1. félidőben: Erdélyi – Kusnyir, Dreskovic, Pellumbi, Hornyák – Ojediran, Loncar – Bévárdi, Szuhodovszki, Domingues – Bárány. A DVSC 2. félidőben: Engedi – Baranyai, Romanchuk, Lagator, Ferenczi – Tuboly, Manrique – Szécsi, Vajda, Joao Oliveira – Batai. Vezetőedző: Srdjan Blagojevic.

Gól: Vajda (59.).