OTP Bank Liga 25. forduló

Kecskemét

Szusza Ferenc stadion

Vereség a fővárosban: Újpest-DVSC 3-0

Az alaposan megerősített Újpest otthonában lépett pályára péntek este a DVSC, amely kénytelen volt nélkülözni a kisebb sérülést szenvedett Bárány Donát, illetve a sérülésből visszatérőben lévő Kusnyir Erik, Thor Úlfarsson és Neven Djurasek játékát. Jorgo Pellumbi eltiltás miatt nem játszhatott, Ferenczi János viszont újra ott lehetett a pályán. A kezdőcsapatba bekerült Victor Braga és Zhirayr Shaghoyan is.

A találkozó újpesti rohamokkal kezdődött, de ezeket a Loki sikeresen megfékezte, helyzet szűk negyedóráig egyik oldalon sem alakult ki. A 14. percben aztán Brodic lőhetett 18 méterről, de nem talált kaput. A 18. minutumban Dzsudzsák Balázs lövését blokkolták a hazai védők, majd a 20. percben megszerezte a vezetést az Újpest, egy szögletvariáció végén az őrizetlenül hagyott Bese könnyedén fejelhetett 5 méterről a kapuba (1-0).

A folytatásban sajnos jött a második újpesti gól, a 29. percben egy gyors támadás végén Mucsányi beadása után Ljujic lőtt közelről a hálóba (2-0). Nehéz szituációba került tehát sokat hibázó együttesünk, a szünetig nem is sikerült kozmetikázni az eredményen, noha a 34. percben Dzsudzsák Balázs majdnem gólt fejelt.

A második játékrész egy Ferenczi-lövéssel kezdődött, nem sokkal ment mellé a labda. A DVSC érezhetően próbált fölényt kiharcolni, de közben vigyázni kellett a gyors hazai ellencsapásokkal. Ez nem sikerült, az 51. percben büntetőhöz jutott az Újpest, miután Victor Braga a 16-oson belül megrúgta Besét. A 11-est Brodic értékesítette (3-0).

A három pont sorsa ezzel eldőlni látszott, közben érkezett a pályára Vajda Botond és Szuhodovszki Soma., később Szécsi Márk és Kocsis Dominik is. A mieink hajtottak a becsületgólért, de ezen az estén szinte semmi sem sikerült, Brandon Domingues és Vajda Botond is kecsegtető helyzetből lőtt fölé, Yacouba Silue és Meldin Dreskovic pedig fejjel nem célzott elég pontosan.

A hajrában sem változott az eredmény, csapatunk vereséget szenvedett a fővárosban. Folytatás jövő hét szombaton Debrecenben a ZTE ellen.

Bartosz Grzelak: Az első félidő fantasztikus volt, nagyon meg vagyok elégedve a teljesítményünkkel, kiváló mentalitást láttam. A második félidőben kicsit leült a meccs, de akkor is voltak helyzeteink.

Srdjan Blagojevic: Az Újpest minden téren letarolt minket. Vállalom a felelősséget, gratulálnom kell a hazaiaknak a megérdemelt győzelemhez. Elemeznünk kell a mérkőzést.