Vereség a kolozsváriak ellen

A kolozsvári, román első osztályú Universitatea Cluj ellen lépett pályára a DVSC kedden felkészülési mérkőzésen a törökországi edzőtáborban. A meccset kisebb sérülés miatt kihagyta Bárány Donát, Kusnyír Erik, Alexandros Kyziridis és Erdélyi Benedek is.

A találkozó előtt egész nap zuhogott az eső, igencsak felázott volt a talaj. A 4. percben a Cluj egy 8 méteres lövéssel megszerezte a vezetést (0-1), közvetlenül ezután Dorian Babunski lőtt nem sokkal fölé. A 15. percben majdnem egyenlített a Loki egy szöglet után, azonban Sylvain Deslandes próbálkozását követően a labda nem talált kaput. A 28. percben egy sarokrúgás-kombinációnak köszönhetően a kolozsváriak fejes gólt értek el (0-2), míg a 33. percben egy nagy védelmi hiba miatt gyakorlatilag csak az üres kaput kellett bevennie a romániai gárdának (0-3). A 40. percben Dzsudzsák Balázs remek passza után Dorian Babunski került ziccerbe, azonban kihagyta, így a DVSC jelentős hátrányban kezdte a második félidőt.

A 60. perctől a Gróf – Baranyai, Dreskovic, Lagator, Ferenczi – Manrique, Neofytidis – Bódi, Szécsi, Loukili – Dieye összetételű együttes játszott, a Cluj is cserélt, a találkozó pedig eseménytelenebbé vált. Georgios Neofytidis szépíthetett volna, ám a legvégén a kolozsváriak találtak be ismét (0-4).

A hétvégén pedig újabb meccsek következnek: szombaton a német Hannover, vasárnap pedig az üzbég Neftchi Fegana ellen lép pályára a Loki.