Vereség a rangadón: Diósgyőr-DVSC 3-1

Rengeteg sérültet kellett nélkülöznie a Lokinak a miskolci rangadón, Megyeri Balázs, Christian Manrique, Alexander Mojzis, Meldin Dreskovic, Vajda Botond és Joao Oliveira sem állhatott a szakmai stáb rendelkezésére. A kezdőcsapatba bekerült Hamzat Ojediran, a védelem tengelyében Dusan Lagator és Oleksandr Romanchuk kapott szerepet, elöl pedig Bárány Donátra hárult a gólszerzés feladata.

Igazi futballhangulatban kezdődött a mérkőzés, mégpedig Dzsudzsák Balázs távoli lövésével, amelyet az 5. percben csak kiütni tudott a diósgyőri kapus. Az első negyedórában inkább a DVSC akarata érvényesült, a mieink birtokolták többet a labdát. Miközben a két ultratábor egymást éltette, az első nagyobb lehetőség csak a 20. minutumban alakult ki, akkor Bárány Donát lőtt 14 méterről, fordulásból, Sentic bravúrral védett.

A 24. percben viszont a hazaiak lőhettek volna gólt, Edomwonyi azonban egy kipattanó labdát közelről mellé emelt. Ebben az időszakban kiegyenlített játék zajlott a pályán, mégis megszerezte a vezetést a Diósgyőr. A 31. percben Holdampf lépett be a védők mögé, és 6 méterről a kapuba továbbított (1-0).

Az első félidő hajrájában a Loki igyekezett nyomást gyakorolni a miskolciakra, azonban a szünetig nem sikerült egyenlíteni, noha Stefan Loncar a 45. percben közel járt hozzá. Ehelyett újabb gólt kapott a csapat a hosszabbításban, egy nagy védelmi hibát Pernambuco használt ki, értékesítve ziccerét (2-0).

A második játékrészre érkezett Szécsi Márk és Bódi Ádám, a DVSC pedig megpróbált gyorsan szépíteni. A 47. percben Hamzat Ojediran fejelt fölé egy szöglet után, majd Dzsudzsák Balázs 30 méteres szabadrúgása után védett nagyot a diósgyőri hálóőr. Csapatunk ekkor már egyértelműen dominált, de Sentic Stefan Loncar lövése után kis hárítani tudott.

Kontrákból veszélyes volt a hazai együttes is, akadt bőven izgalom. A 62. percben Dzsudzsák Balázs újabb löketét védte Sentic, Feljavult fel a Loki teljesítménye, a 64. minutumban jött is a gól, Ferenczi János jó beadását Bárány Donát gyönyörű mozdulattal, sarokkal továbbította a kapuba (2-1).

Újra nyílt lett tehát a mérkőzés, a végjáték felettébb kiélezettnek ígérkezett. Az is lett, a 73. percben Bárány Donát kis híján duplázott, majd beállt Andrija Majdevac is. A 87. percben Stefan Loncar a jobb kapufát találta el, nagyon nyomott a DVSC, de végül nem sikerült egyenlíteni, sőt a végén Acolatse gólja mindent eldöntött (3-1).

Folytatás szerdán Pakson.

Kuznyecov Szergej: Jó mérkőzés volt. Az első játékrészben jól játszottunk, a második játékrészben viszont átvette az irányítást a DVSC. A győzelemhez nagyon kellett a kapusunk remek teljesítménye is.

Srdjan Blagojevic: Gratulálok a DVTK-nak. Az első félidőben „komolytalanul” futballoztunk, ezt nem engedhetjük meg magunknak, olyan volt, mintha barátságos mérkőzést játszanánk. Nem is a két gól miatt mondom ezt, egyszerűen kevés volt bennünk az energia. Szünet után megmutattuk, hogy képesek vagyunk jól játszani egy jó csapat ellen, de az első játékrész eldöntötte a három pont sorsát.