OTP Bank Liga 30. forduló

Vereség a végén: Puskás Akadémia-DVSC 2-1

A jó erőkből álló Puskás Akadémia otthonában, Felcsúton lépett pályára a Loki az esztendő utolsó bajnokiján, nélkülözve a sérült Bárány Donát és Sylvain Deslandes játékát. A szombati mérkőzésre bekerült a kezdőbe Bévárdi Zsombor, Baráth Péter és Sós Bence is.

A találkozó elején Baluta próbálkozott egy lövéssel, Megyeri Balázs biztosan védett. A 6. percben egy szép támadás végén Dzsudzsák Balázs húzta kapura a labdát, a játékszer fölé szállt. Keresték a fogást egymáson a csapatok, a felcsútiak a 11. percben egy szöglet után a kapufát is eltalálták, s fölénybe kerültek.

A mérkőzésre kilátogató Orbán Viktor miniszterelnök és Marco Rossi szövetségi kapitány ezt követően azt láthatta, hogy a 18. percben megszerzi a vezetést a hazai gárda, egy sarokrúgás után 8 méterről Batik fejelt a kapuba (1-0). Erre kellett tehát jól reagálnia a DVSC-nek, de ez egy ideig nemigen sikerült.

Az első félidő végén viszont igen, a 36. percben Christian Manrique lőhetett 14 méterről, de fölé bombázott, majd nem sokkal később Ferenczi János durrantott mellé. A 41. minutumban aztán jött az egyenlítés, Dzsudzsák Balázs mintegy 22 méterről hatalmas gólt rúgott a kapu bal oldalába (1-1). A szünetig Kiss Tamás a kapusunk által bravúrral hárított lövésén túl nagyobb helyzet már nem alakult ki.

A második játékrész elején elmaradt egy lehetséges büntető a DVSC javára (Bévárdi Zsombort akadályozták), majd hosszú percek teltek el kiemelkedő esemény nélkül. A mérkőzés képe ekkor teljesen kiegyenlített volt. Félórával a vége lőtt érkezett Szécsi Márk és Varga József, a 67. percben előbbi lőhetett, azonban nem talált kaput.

A 73. percben Meldin Dreskovic blokkolt egy hatalmasat egy Puskás-ziccernél, majd a végjátékra beállt Alexandros Kyziridis, illetve Georgios Neofytidis és Dusan Lagator is. Az utolsó percekben mégis újabb gólt kapott a Loki szögletből, ismét Batik Bence volt eredményes fejjel, s ezzel eldöntötte a három pont sorsát (2-1).

Bajnoki folytatás január végén.

Mesterszemmel

Hornyák Zsolt: Örülök, hogy győzelemmel búcsúztunk az évtől. Sokat javult a csapat védekezése, és nagyon fontos, hogy szögleteket követően eredményesek tudtunk lenni.

Srdjan Blagojevic: Szerdán az utolsó pillanatokban nyertünk, most a végén veszítettünk, ilyen a futball. Nagyon sok problémát okoztak számunkra a pontrúgások. Készültünk erre, de nem sikerült megakadályozni, hogy gólokat kapjunk. 6 nap alatt kellett 3 mérkőzést játszanunk, ez a Pakson kívül csak nekünk kellett megtennünk a mezőnyben, más együttesnek nem. Abnormális, hogy mindössze két nap van két meccs között.