Várkerti Stadion

Vezetés után vereség: FTC-DVSC 4-2

Nem a legjobb előjelekkel futott neki az Európa-liga főtáblás Ferencváros elleni rangadónak a DVSC: sérülés miatt majd egy egész csapatnyi játékos hiányzott a keretből, Bárány Donát, Bódi Ádám, Szécsi Márk, Sylvain Deslandes, Poór Patrik, Charleston Dos Santos, Pávkovics Bence és Kundrák Norbert sem léphetett pályára szombaton a Groupamában.

A tétmeccsen első ízben fekete mezben pályára lépő Lokiban ezúttal is a Baráth Péter, Korhut Mihály belső hátvédpáros kezdett, s a pályán nyitotta a mérkőzést többek között Sós Bence és Soltész Dominik is. Az összecsapást egyáltalán nem kezdte bátortalanul a több száz vendégszurkoló által támogatott Loki, ennek ellenére az első helyzet az 5. percben Uzuni előtt adódott, de Tomas Kosicky szépen védett. A 12. minutumban R. Mmaee lőhetett fordulásból, 12 méterről, de a debreceni kapus ezt is hárítani tudta. Helyenként veszélyes volt az FT,C de a mezőnyben a DVSC tartani tudta a lépést a bajnoki címvédővel.

Sőt! A 17. percben megszerezte a vezetést a Loki, Dzsudzsák Balázs húzta meg a jobb oldalon, remekül adott középre, a hosszún érkező Ugrai Roland pedig közelről a kapuba bólintott (0-1). A debreceni előny nyilván felpaprikázta a Ferencvárost, de a 22. percben Uzuni emelése után hiába tartott a kapuba labda, a védelem Korhut Mihály révén menteni tudott. Fokozni próbálta a nyomást a hazai gárda, de csapatunk tudatosan és jól futballozott. Éppen ezért volt bosszantó, hogy egy felesleges labdavesztés után Mak elé kerülhetett a labda, aki a 38. percben a bal felsőbe bombázhatott (1-1). A pihenőre így döntetlennél mehettek az együttesek.

A második játékrész Ugrai Roland lehetőségével, és fölé pörgetett labdájával kezdődött, majd ferencvárosi rohamokkal folytatódott. Az 51. percben Varga Józsefet sérülés miatt le kellett cserélni, Bényei Ágoston állt be helyette, kisvártatva pedig 11-est kapott az FTC: a büntetőt hosszú VAR-ozás után (leshelyzetet vizsgáltak) az 56. percben R. Mmaee értékesítette (2-1). Nem volt könnyű helyzetben a Loki az utolsó félórát tekintve, pláne, hogy Bogár játékvezető Tokmac esése után újabb 11-est ítélt a Ferencváros javára. A büntetőt a 61. percben a sértett végezte el, ám Tomas Kosicky remek vetődéssel hárítani tudott!

Nem adta fel a DVSC, kemény küzdelem zajlott a pályán, ám a 68. percben érkezett ismét Mak, aki egy gyors támadás végén ziccerbe került, és 13 méterről nem is hibázott (3-1). A 71. percben beállt Tischler Patrik, aki szinte azonnal szépíthetett volna, ám egy keveset tévedett. Nem tévedett viszont Laidouni, aki a 73. minutumban jól érkezett egy beívelésre, és 12 méterről erőből a kapuba fejelt (4-1).

A végjátékban is becsülettel hajtottak Dzsudzsák Balázsék, de sok volt a hiba, ráadásul az FTC légiósainak játékára nem volt könnyű ellenszert találni. A 90. percben egy kavarodás után Ugrai Roland közelről még szépített (4-2), de így is hazai győzelem született. Folytatás két hét múlva a Nagyerdei Stadionban a Gyirmót ellen.

Peter Stöger: Nem volt könnyű mérkőzés, a meccs elején gólt engedtünk az ellenfélnek. Aztán kiderült, hogy mi vagyunk a jobb csapat, de túl sok helyzetet hagytunk ki.

Toldi Gábor: Már a mérkőzés előtt is tudni lehetett, hogy 100 százalékosan kell koncentrálni, mert az FTC végig nyomást helyez az ellenfélre. Ez nem sikerült végig sajnos. ennek ellenére meg tudtuk szerezni a vezetést, azonban a második félidőben eldőlt a meccs. Ez a realitás, van hová fejlődni.

OTP Bank Liga, 5. forduló.

FTC-DVSC 4-2 (1-1).

Groupama Aréna, 7325 néző. Vezette: Bogár G.

Ferencváros: Dibusz – Botka, S. Mmaee, Kovacevic, Civic (Csontos, 89.) – Haratin, Zachariassen (Gavric, 69.) – Mak (Vécsei, 80.), Tokmac (Laidouni, 69.), Uzuni (Szánthó, 46.) – R. Mmaee. Edző: Peter Stöger.

DVSC: Kosicky – Kusnyír, Baráth, Korhut, Ferenczi – Varga J. (Bényei Á., 51.) , Dzsudzsák – Bévárdi, Soltész, (Tischler, 71.) Sós (Pintér, 86.) – Ugrai. Edzők: Huszti Szabolcs és Toldi Gábor.

Gól: Mak (38., 68.), R. Mmaee (56., 11-esből), Laidouni (73.)., illetve Ugrai (17., 90.).

Sárga lap: Zachariassen (14.), Szánthó (49.)., Botka (62.)., illetve Varga J. (30.), Korhut (52.), Sós (80.).