Döntetlen az FC Minaj ellen

A DVSC ma az ukrán FC Minaj csapatát fogadta felkészülési mérkőzés keretében. A hatalmas hőséggel mindkét együttesnek meg kellett küzdenie, ennek ellenére már a 4. percben megzördült a kapu, ugyanis megszereztük a vezetést: egy indításra Zsóri futott rá, egy ukrán védő menteni szeretett volna, ám nagy igyekezetében a kifutó kapus felett a hálóba fejelte a labdát. Mezőnyfölényben futballoztunk, több ígéretes lehetőséget is kidolgoztunk, a vendégek kapusának többször is nagyot kellett védenie. Egy kontra végén mégis az ukránok szereztek gólt a szünet előtt.

A második félidőben inkább mezőnyjáték folyt a pályán, a kapuk ritkábban forogtak veszélyben, de azért egy-két lehetőség adódott mindkét oldalon. Csapatunkban csereként pályára lépett Bévárdi Zsombor, aki egy ideje a Lokival készül,  két saját nevelésű fiatal, Biró Péter és Kerekes Krisztián (az előző szezont mindketten a DEAC-nál töltötték), valamint Kóródi Nándor, aki Balmazújvárosból tért vissza.

A 81. percben átvette a vezetést a Minaj: egy lövést még bravúrral hárított Hrabina, ám a kipattanót Shpak a hálóba lőtte. Nem sokkal később azonban egyenlítettünk: Biró Péter szöglete után Barna Szabolcs a lécet találta el, a kipattanót pedig Kerekes Krisztián a hálóba fejelte.

Edzőmeccs
DVSC – FC Minaj 2-2 (1-1)

Debrecen-Pallag. Vezette: Veizer.
DVSC: Nagy S. (Hrabina 46.) – Kusnyír (Bényei 46.), Szatmári (Kuti 60.), Pávkovics (Nagy K.), Ferenczi (Barna 46.) – Bódi (Kóródi 60.), Haris (Damásdi 60.), Tőzsér (Csősz), Varga K. (Bévárdi 60.) – Zsóri (Biró 60.), Szécsi (Kerekes 60.)
Gól: 1-0 Zanko (öngól, 4.), 1-1 Sevcsuk (41.), 1-2 Shpak (81.), 2-2 Kerekes (88.)