122 perces mérkőzés, hasznos tapasztalatokkal: DVSC-Cracovia 3-3

A román Ploiesti elleni, 1-0 arányú győzelem után kedden délután újabb felkészüli mérkőzést játszott a DVSC a törökországi edzőtáborban. Az ellenfél ezúttal a lengyel első osztályú Cracovia együttese volt, a mérkőzés pedig a szokásostól eltérően – a két klub megegyezése alapján – 2×45+30 percig tartott. A Lokiban sérülés miatt nem léphetett pályára Brandon Domingues és Oleksandr Romanchuk, a többiek azonban megmutathatták magukat.

A találkozó legelején az erősen szeles, esős időben nem adódtak nagyobb helyzetek, a lengyel csapat távolról, Bárány Donát közelről, fejjel próbálkozott, ám a kapuk nem forogtak igazi veszélyben. A mieink több formás támadást is vezettek, fölényben játszottak, s a 10. percben egy remek akció végén Baranyai Nimród révén meg is szerezték a vezetést, fiatal játékosunk jobbról, mintegy 9 méterről talált be Dzsudzsák Balázs passza után (1-0).

A folytatásban is kontrollálta a meccset a helyenként jól futballozó Loki, ám a 24. percben egy eladott labda után mégis egyenlített a Cracovia, mégpedig Rakoczy megpattanó lövésével (1-1). Sőt, a 39. minutumban fordított is a lengyel együttes, Makuch vitte el a játékszert Megyeri Balázs mellett, s kihasználta a ziccert (1-2). Az első pihenőig már nem változott az eredmény állása.

A második játékrészben mindkét gárda kidolgozott kisebb-nagyobb lehetőségeket, az 57. percben például Vajda Botond lőtt mellé. Ebben az időszakban kiegyenlített volt a játék képe, majd a második 45 perc hajrájára többször beszorította ellenfelét a DVSC, ám az egyenlítés ekkor nem jött össze.

A ráadás 30 percében többnyire a mieink birtokolták a labdát, több óriási lehetőséget is kidolgoztak, a 114. percben egy gyönyörű támadás végén sikerült is egyenlíteni, az ifjú Batai Tamás talált be közelről (2-2). A Cracoviának azonban erre is volt válasza, Smiglewski lőtt a hálóba (2-3), aztán a hosszabbításban jött a harmadik DVSC-gól, Bévárdi Zsombor remek passzát Batai Tamás 7 méterről, kapásból értékesítette (3-3). A vége tehát döntetlen lett. A Loki ezt követően szombaton (az ellenfél a dél-afrikai TS Galaxy) és vasárnap (a szlovén Olimpija Ljubjana ellen) is pályára lép majd.

Felkészülési mérkőzés, 2×45+30 perc.

DVSC-Cracovia (lengyel) 3-3 (1-2, 1-2).

A DVSC az első 60 percben: Megyeri – Baranyai, Lagator, Pellumbi, Ferenczi – Szuhodovszki, Loncar – Szécsi, Dzsudzsák (Vajda, 46.), Joao Oliveira – Bárány. A DVSC a második 60 percben: Erdélyi – Kusnyir, Dreskovic, Mojzis, Manrique – Ojediran, Tuboly – Bévárdi, Vajda, Bódi (Kyziridis, 91.) – Batai. Vezetőedző: Srdjan Blagojevic.

Gól: Baranyai (10.), Batai (114., 122.), illetve Rakoczy (24.), Makuch (39.), Smiglewski (115.).