OTP Bank Liga 28. forduló

OTP Bank Liga 29. forduló

OTP Bank Liga 30. forduló

Dicstelen búcsú az őszi szezontól

Gyászszünettel kezdődött a DVSC őszi utolsó bajnoki mérkőzése Kaposváron. A jelenlévők a házigazdák egykori játékosára, Dusák Istvánra és a Lokiban nevelkedett, de tragikusan elhunyt Molnár Tamásra emlékeztek. Herczeg András Nagy Sándorra és Szécsire sérülés miatt nem számíthatott, de Varga Kevin már vállalta a játékot. A tíz évvel ezelőtti Bajnokok Ligája sorozatban Debrecent erősítő Fodor Marcellt 100. NB I-es mérkőzése alkalmából köszöntötték jelenlegi csapatának vezetői.   Az első kilenc percben két-két alkalommal kerültek veszélybe a kapuk. A Lokiból Trujics fordulásból leadott lövését védte Pogacsics, valamint Varga labdáját csípte el a bal kapufánál. A másik oldalon a kiugró Ádámmal ütközve Kosicky mentett szögletre, mely után Balázs fejelt fölé. A tizedik percben jobbról belőtt szögletnél ügyetlenkedtek a debreceni védők, Ádám magasan kapu felé emelt labdájáról is lemaradtak, Balázs pedig hét méterről zavartalanul fejelt a háló jobb oldalába. 1-0. A következő negyedórában a DVSC többet kezdeményezett, mezőnyfölénybe került, de mindössze egy veszélyes helyzetet teremtett. A 25. perc végén Bódi balról becsavart labdáját Pogacsics tenyerelte ki oldalra. A 36. percben Ádám Martin levált Szatmáriról, a 16-os sarkától leadott lövését Kosicky ütötte ki a mezőnybe. Meddő debreceni mezőnyfölény, de veszélyesebb kaposvári támadások jellemezték a félidő második felét. A fentieket igazolva, a 41. percben a Kaposvárból Balázs jobbról beadott labdáját Nagy R. éles szögből, 10 méterről bombázta felé. Óriási gólhelyzet volt! A 45. percben tovább növelte előnyét a sereghajtó somogyi csapat. Csiki a bal szélen lefutotta Bényeit, beadását a 11-es pont tájékán Nagy R. lekezelte, fordulásból meglőtt labdája Szatmári lábán irányt változtatva vágódott a Loki kapujának jobb oldalába (öngól). 2-0.   A második félidő elején újabb hidegzuhanyt kaptak a vendégek. Az 50. percben a rendkívül agilis Csiki balról szlalomozott befelé a debreceni védők között, körömpassza után Nagy R. Szatmári és Pávkovics között nagy erővel bombázott a háló jobb oldalába. Kosicky bár beleért, de nem volt esélye a hárításra. 3-0. A tetemes hátrány mintha felébresztette volna a Debrecent, amely egy perc múlva szépített. Az 51. percben a jobb szélen felfutó Garba Adenijit indította, aki 12 méterről talált a kaposvári kapu jobb oldalába. 3-1! A Loki gólját követő 20 percben a sorozatosan kiharcolt debreceni szögletekből viszont nem alakultak ki veszélyes helyzetek. Mígnem a 69. percben Tőzsérnek a 16-os vonaláról, jobbról leadott lövése centiméterekkel kerülte el a jobb kapufát. Két perccel később mélységi indításból Garba iramodott meg, de a kifutó kapus az utolsó pillanatban vetődve mentett előle. Rögtön utána Bódi középre becsavart labdáját hárították. A 82. percben Csiki kötött csomót Szatmári lábára, az ötös sarkáig verekedte be magát, ahol Kosicky állta az útját.   A győzelemért az első perctől többet tevő sereghajtó csapat az ősszel begyűjtött kilenc pontjából hatot a nyáron még Európa Ligában indult DVSC ellen szerzett. A Loki teljesítménye az első félidőben a szerdai, dorogira emlékeztetett, enerváltság, védekezési hibák jellemezték a játékát. Három gólt kellett kapniuk a mieinknek ahhoz, hogy összeszedjék magukat. Azonban a futballt gólra és nem labdabirtoklásra játsszák. A hazai Ádám Martin, Csiki, Nagy R. hármas szünet után bár ritkábban, de veszélyesebben támadott, az adódó helyzeteit az utolsó fél órában rendre elpuskázó Debrecen ellen. S ahogy lenni szokott, a meccs végén csereként beállt Tömösvári a 90. percben a Loki védelmét meglepve 16 méterről lőtte a Kaposvár negyedik gólját úgy, hogy a labda a bal kapufáról pattant a hálóba. 4-1. OTP Bank Liga 16. fordulóKaposvári Rákóczi FC-DVSC 4–1 (2-0) Kaposvári Rákóczi Stadion, Kaposvár, 1169 néző. Vezette: Bognár (Huszár, Király) Kaposvári Rákóczi FC: Pogacsics – Vachtler, Ur, Szabó A., Fodor (Hadaró 70.) – Szakály, Nagy J. – Csiki (Tömösvári, 88.), Balázs Zs. (Nagy K., 85), Nagy R. – Ádám DVSC: Kosicky – Bényei (Kundrák 76.), Szatmári, Pávkovics, Ferenczi – Bódi, Tőzsér, Haris, Varga K. (Kinyik, 58.) – Trujics (Adeniji 46.), Garba Gól: 1-0 Balázs Zs. (10.), 2-0 Szatmári (45., öngól), 3-0 Nagy R.(50.), 3-1 (Adeniji 51.), 4-1 (Tömösvári 90.) Sárga lap: Vachtler (42.), Tőzsér (42.), Ádám (56.), Bényei (66.), Szatmári (73.)   Cs.Z.