Döntetlen a Topolya elleni mérkőzésen

A szerb első osztályú pontvadászat harmadik helyezettje, a Topolya ellen vívta második csütörtöki felkészülési mérkőzését a DVSC a törökországi edzőtáborban (íme az első találkozó beszámolója). A jó erőkből álló vetélytárs elleni meccs amolyan főpróba volt a jövő hét szombati, ZTE elleni bajnoki rajt előtt.

A találkozó elején, a 4. percben Dzsudzsák Balázs próbálkozott távolról, de nem talált kaput. A 8. minutumban már védenie kellett Ilicnek csapatkapitányunk lövése után, de fogta a labdát. Kiegyenlített volt a játék képe, az első negyedórában keresték egymáson a fogást a csapatok. Óriási helyzetek nem alakultak ki, mindkét gárda koncentráltan futballozott. Aztán a topolyaiak belehibáztak…

A 31. percben ugyanis egy védelmi bakit kihasználva megszerezte a vezetést a Loki, egy rossz passzt lefülelve Sós Bence közelről guríthatott az üres kapuba (1-0). A találat után a debreceniek játszottak jobban, néha szemre is tetszetős támadásokat vezettek, de az eredmény már nem változott a szünetig.

A második játékrész próbált erősíteni a Topolya, az 58. percben sikerült is egyenlítenie, Megyeri Balázs bravúros védése után Vukic használt ki egy ziccert (1-1). A gól után ismét kiegyenlítetté vált a játék, élesedett a küzdelem, mindkét gárda produkált veszélyes támadásokat.

A hajrá kezdetétől aztán inkább a Loki dominált, határozottan mezőnyfölénybe került, azonban nem született még egy találat, maradt a döntetlen. Csapatunk pénteken hazatér Törökországból, és itthon folytatja a felkészülést.