OTP Bank Liga 11. forduló

1 - 1

Egy pontot szerzett a Loki szombaton, miután 1-1-et játszott az MTK otthonában.

A 9 sérült (Bárány Donát, Szécsi Márk, Tomas Kosicky, Bényei Ágoston, Kusnyír Erik, Poór Patrik, Pávkovics Bence, Kundrák Norbert, Charleston) mellett Bódi Ádám betegség, Németh Krisztián eltiltás miatt hiányzott az MTK elleni bajnokiról, ráadásul kisebb sérülés miatt Dzsudzsák Balázs és Tischler Patrik is csak a kispadon kezdte a mérkőzést.

Foghíjas keretű volt tehát a debreceni csapat, de azért bizakodó. Jeremiás Gergő megbízott vezetőedző gárdája három belső védővel, amolyan 3-5-2-es formációban ment neki a találkozónak, és már a 2. percben kapura lőtt, Pintér Ádám lövését fogta a hazai hálóőr. Az 5. minutumban Baráth Péter próbálkozott (a labda mellé ment), ám a vezetést a 12. percben az MTK szerezte meg, Miovski egy gyors támadás végén 11 méterről passzolt a jobb alsóba (1-0).

Ez nyilván új helyzetet teremtett, nem könnyűt. A mezőnyben kiegyenlített volt a játék, de a kapu előtt hatékonyabbak, alkalmanként veszélyesebbek voltak a fővárosiak. A 35. percben aztán Ugrai Roland meglódult, de lövése után a labda elszállt a jobb kapufa mellett. Nem sokkal később Miovski 19 méteres bombáját védte Gróf Dávid, így aztán újabb gól nem esett az első félidőben, MTK-előnynél vonultak pihenőre a csapatok.

A szünetben nem volt csere, a 49. percben pedig egy szöglet után Sylvain Deslandes került helyzetbe, de mellé durrantott. A DVSC igyekezett egyenlíteni, és bár sok volt a pontatlanság, ez nem is tűnt lehetetlennek. A 60. percben Ugrai Roland helyett érkezett Tischler Patrik, a 65. percben pedig egalizált a DVSC! Bévárdi Zsombor adott be jobbról, a hosszú oldalon érkező Ferenczi János pedig kapásból lőtt a kapuba (1-1).

A hajrára tehát döntetlennel érkeztek a csapatok (közben Pintér Ádám helyére Soltész Dominik, majd a végén az első NB I-es meccsét játszó Szujó Attila, illetve David Babunski és Gyönyörű Gergő állt be), a következő lépést pedig egyik együttesnek sem sikerült megtennie, maradt az 1-1. A DVSC megdolgozott a pontszerzésért, amit az akaratos játékával ki is érdemelt.

Folytatás jövő hét szombaton a Honvéd ellen a Nagyerdei Stadionban.

OTP Bank Liga, 11. forduló.

MTK-DVSC 1-1 (1-0).

Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2231 néző. Vezette: Káprály.

MTK: Mijatovic – Balázs B., Varju, Ferreira, Herrera – Ramadani, Weir, Dimitrov (Mezei, 63.) – Kovácsréti (Vancsa, 67.), Miovski, Grozav. Vezetőedző: Teodoru Vaszilisz.

DVSC: Gróf – Nikolic, Deslandes, Korhut (Szujó, 87.) – Bévárdi, Varga J. (Gyönyörű, 87.), Baráth, Ugrai (Tischler, 60.), Ferenczi – Pintér (Soltész, 73.), Sós (Babunski, 87.). Mb. vezetőedző: Jeremiás Gergő.

Gól: Miovski (12.), illetve Ferenczi (65.).

Sárga lap: Herrera (50.), Balázs B. (58.), Weir (69.). illetve Bévárdi (57.).

Új Hidegkúti Nándor Stadion / 12-14, Salgótarjáni út, Honvédségi lakótelep, Laposdűlő, X. kerület, Budapest, Közép-Magyarország, 1101, Magyarország

2021.10.30. 15:00 OTP Bank Liga 2021/2022