OTP Bank Liga 6. forduló

5 - 0

Megnyerte az OTP Bank Liga 6. fordulójának nyitómeccsét a Loki, miután péntek este 5-0-ra győzött a Gyirmót ellen.

Egyértelműen a 3 pontért lépett pályára a DVSC a Nagyerdei Stadionban a másik újonc, a Gyirmót ellen. A két gárda közös története kétarcúságot mutat, hiszen az NB I-ben ezen találkozóig megvívott három mérkőzés mindegyikét a Loki nyerte (a gólkülönbség 8-2), ám az előző idényben, a Merkantil Bank Ligában Csertői Aurél gárdája kétszer is legyőzte csapatunkat, amely ráadásul gólt sem tudott rúgni a győri gárda ellen.

Nem úgy ezúttal! A mieink most is több játékost voltak kénytelenek nélkülözni (Bódi Ádám, Charleston Dos Santos, Pávkovics Bence, Poór Patrik, valamint Kundrák Norbert is sérülésből gyógyul), de Szécsi Márk, Bárány Donát és Varga József legalább már a padra leülhetett, Baráth Péter mellett pedig a másik ifjú, Bényei Ágoston is a kezdőcsapatban kapott helyet.

A Loki határozottan kezdett, magához ragadta a kezdeményezést, azonban nagy helyzetet az első negyedórában nem tudott kialakítani, több volt pontatlanság a kelleténél Később sem alakultak ki komoly lehetőségek a mérkőzésen, egészen a 30. percig, amikor Herjeczki 14 méteres lövését védte Tomas Kosicky. A 33. percben Ugrai Roland jó cselei és lövése után a gyirmóti kapus tudott hárítani, a 41. minutumban a vendégek egy szöglet után kapufát fejeltek, de a szünet előtt a játék képének megfelelően nem láthatott gólt a közönség.

A második félidőre érkezett Bárány Donát és Sós Bence is (Soltész Dominik és Korhut Mihály helyett), a Loki pedig elkezdett erőteljesebben és pontosabban támadni, aminek meg is lett az eredménye: a 47. percben Dzsudzsák Balázs beívelése után egy lefejelt labdát Bévárdi Zsombor kotort be közelről (1-0)! És még nem volt vége, az 51. percben a DVSC meg is duplázta az előnyét, egy gyors támadás végén Ugra Roland szépen lőtte ki 16 méterről a jobb alsót (2-0).

Válaszul a Gyirmót Ikic fejese révén szerzett egy lesgólt (hosszú VAR-ozás követően a játékvezető nem adta meg), majd jött a harmadik DVSC-találat, Sós Bence rúgott balról gyönyörű gólt a kapu bal oldalába (3-0). Szélsőnk meg is érezte a gólszerzés remek ízét, két perc múlva ismét kilépett a védők közül, és remekül lőtt a bal alsóba (4-0).

Ezzel a 3 pont sorsa el is dőlt, a találkozó utolsó szakasza azonban még hozott Loki-gólt, Ugrai Roland is duplázott, midőn a 77. percben egy labdaszerzés után szinte lazán rúgta be a játékszert 17 méterről az alsó sarokba (5-0). A DVSC szünet után nyújtott jó játékával biztosan nyerte ezt a fontos összecsapást, a következő bajnoki fordulóban, szeptember 26-án pedig Kisvárdára látogat. Addig még egy kupameccsi s vár a mieinkre, jövő hét szombaton Veszprémben.

Toldi Gábor: Sikerünk értékét növeli, hogy egy kulturáltan játszó Gyirmótot sikerült legyőznünk. Az első félidőben akadozott a gépezet, de a szünet után már az igazi Lokit láthatták a szurkolók.

Csertői Aurél: Nehéz értékelni, mert az első félidőben jól fociztunk, de aztán percek alatt eldőlt a sorsunk. A Debrecen végül megérdemelten győzött.