OTP Bank Liga 29. forduló

Városi Stadion

OTP Bank Liga 30. forduló

Nem sikerült pontot szerezni: DVSC-MTK 2-3

Az MTK-t fogadta a DVSC szombaton este a Máté Csaba vezette edzői stáb első hazai mérkőzésén. A rehabilitációját végző Kusnyir Erik, Batik Bence és Thor Úlfarsson nem léphetett pályára, a többiek viszont nagyon motiváltan készültek a fontos bajnokira. A kezdőcsapat

A találkozót ünnepi pillanatok vezették fel. 15 esztendeje történt, hogy a DVSC a svéd és az észt bajnok kiütése, majd az idegenbeli siker után a magyarországi visszavágón is legyőzte a bolgár bajnok Levszki Szófia együttesét (2-0), és hatalmas bravúrt bemutatva bejutott a Bajnokok Ligája főtáblájára. A csoportkörben olyan ellenfelek ellen léphettek pályára klubunk hősei, mint az angol Liverpool, az olasz Fiorentina és a francia Lyon. A DVSC vezetői ebből az alkalomból most a Nagyerdei Stadionban, a szurkolókkal együtt köszöntötték a BL-csapatot. A BL-főtáblájára a magyar csapatok közül az FTC kívül csak és kizárólag a Loki jutott el, járt a vastaps minden akkori játékosnak és stábtagnak. Mindemellett 50. NB I-es mérkőzése alkalmából szélsőnket, Brandon Dominguest is köszöntötték.

A mérkőzést az MTK kezdte jobban, a 3. percben Bognár lőtt fölé. Ezt követően a Loki egy időre átvette az irányítást, az 5. minutumban Bárány Donát fordulásból, 12 méterről csak kevéssel lőtt mellé. A 14. percben megsérült Neven Djurasek, helyette Victor Braga folytatta. A 18. percben Jurina fejese után Megyeri Balázs óriási bravúrral tolta ki a labdát a jobb alsó saroknál, majd Dzsudzsák Balázs lövését fogta Demjén.

A szünet felé közeledve inkább a vendégek birtokolták a játékszert, a 33. percben meg is szerezték a vezetést, Jurina 13 méterről lőtt a bal alsóba (0-1). A DVSC a szünetig erre válaszolni tudott, a 41. percben Dzsudzsák Balázs szabadrúgása után Kocsis Dominik fordulásból, 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (1-1).

A második játékrészre érkezett Brandon Domingues, a 48. percben pedig Dzsudzsák Balázs próbálkozott, lövését fogta Demjén. Azt lehetett érezni, egyetlen gól akár a 3 pont sorsáról is dönthet (végül nem így lett), a kiegyensúlyozott találkozón ezen találat megszerzésére mindkét csapatnak nyílt esélye. A második gólt sajnos az MTK szerezte meg, Bognár az 59. percben egy remek egyéni alakítás és két jó csel után 16 méterről kilőtte a jobb alsót (1-2).

A hajrára a Loki próbált erősíteni (közben Megyeri Balázs ziccert védett), Dzsudzsák Balázs közeli szabadrúgását védte Demjén, majd beállt Yacouba Silue és Zhirayr Shaghoyan is. A 76. percben aztán sikerült egyenlíteni! Silue tört előre a jobb oldalon, jól adott be, az érkező Szűcs Tamás pedig 14 méterről hatalmas gólt lőtt a léc alá (2-2). Ez volt fiatal középpályásunk első NB I-es és egyben debreceni gólja.

A végjátékban emberelőnybe került a DVSC, miután a Brandon Domingues-t megütő Varjút kiállította a játékvezető. Ám az esőben jött a hideg zuhany, a 86. percben a csereként beállt Hej óriási gólt lőtt jobbról a hosszú sarokba (2-3), s ezzel végleg eldőlt a mérkőzés sorsa.

Folytatás pénteken a Puskás Akadémia otthonában.

Mesterszemmel

Máté Csaba: Ismét egy fájdalmas vereségen vagyunk túl, ismét 3-2-re kaptunk ki. Buta, felelőtlen hibákból kapunk gólokat, négy gólt lőttünk az elmúlt két meccsen, hiába. Ebben a mérkőzésben sok minden benne volt, lehetett volna fordítva is, de amíg így védekezünk, azt ezen a szinten meg fogják büntetni.

Horváth Dávid: Nagyszerű futballélmény volt. Az kellett a sikerhez, hogy megfelelő hozzáállással kezdtük a találkozót, és ezt követően is remekül játszottunk minden tekintetben. A szünet után is volt egy jó periódusunk, egy jó meccsen egy jó ellenfelet sikerült legyőznünk.

OTP Bank Liga, 8. forduló.

DVSC-MTK 2-3 (1-1).

Nagyerdei Stadion, 5321 néző. Vezette: Pintér Cs.

DVSC: Megyeri – Stojkovic, Lagator, Dreskovic, Pellumbi – Djurasek (Braga, 15., Silue, 74.), Szűcs T. – Vajda (Domingues, 46.), Dzsudzsák, Kocsis D. (Shaghoyan, 74.) – Bárány. Vezetőedző: Máté Csaba.

MTK: Demjén – Varju, Kádár, Beriashvili, Antonov – Kata, Molnár Á. (Horváth A., 87.) – Molnár R. (Hej,77.) , Bognár (Végh, 83.), Kosznovszky – Jurina (Németh K., 83.) . Vezetőedző: Horváth Dávid.

Gól: Kocsis D. (41.), Szűcs T. (76.), illetve Jurina (33.), Bognár (59.), Hej (86.).

Sárga lap: Stojkovic (27.), Domingues (81.), illetve Kata (40.), Kádár (73.).

Kiállítva: Varju (81.).