Várkerti Stadion

Ötgólos meccsen kapott ki a kis Loki

A Tiszafüred ellen folytatta szereplését a DVSC második csapata vasárnap délután az NB III Keleti csoportban. A forduló előtt két pontot szerző kis Loki az egypontos füredi együttest a DEAC-pályán fogadta, a találkozó pedig jól kezdődött csapatunk számára, amely egyből támadólag lépett fel.

A 15. percben meg is szereztük a vezetést, egy nagy védelmi hibát használt ki Sármány Kristóf, aki a kapuson is túljutva lőtt az üres kapuba. A félidő végéhez közeledve kezdett magára találni Szűcs János csapatának ellenfele, amely a hosszabbításban egyenlíteni tudott, így 1-1-es döntetlennel vonultak szünetre a felek.

A második félidőből mindössze négy perc telt el, amikor újabb gólt szerzett a Tiszafüred, így már 1-2-t mutatott az eredményjelző. Sajnos nem sokkal később jött a vendégek harmadik találata is, így még nehezebb helyzetbe kerültünk. A végeredményt Kenderesi Dávid állította be, aki a 85. percben szépített, támadónk 15 méterről lőtt a kapuba. Csapatunk nagy erőket mozgósított a pontszerzés érdekében, több nagy lehetősége is volt, de a mai napon sajnos nem tudta megszerezni idei első győzelmét.

A lefújást követően Szűcs János értékelt a dvsc.hu-nak: – A múlt héten a pontvesztés ellenére egészen elfogadható teljesítményt nyújtottunk, így bíztunk benne, hogy a Tiszafüred ellen át tudjuk hozni az akkor mutatott játékot. Jól kezdtünk, gólt rúgtunk, ami után voltak még komoly lehetőségeink, ám sajnos kimaradtak, véleményem szerint ez fordulópontnak bizonyult. Kényszerű cseréket kellett végrehajtani, ez okozott némi zavart, és a második félidőben látszott is, hisz nem találtuk a helyünket és kaptunk két könnyelmű gólt. A végére sikerült összeszedni magunkat, ám hiába szépítettünk, kevésnek bizonyult. A helyzetek alapján kényelmesen megnyerhettük volna akár mi is ezt a meccset, de sajnos nem sikerült. A rúgott gólok száma megfelelő, a védelem viszont továbbra sem áll össze, hisz három meccs alatt kilencet kaptunk, szóval hátul van még miben fejlődni – zárta szavait a kis Loki trénere, akinek csapata legközelebb szeptember 1-én lép pályára a Füzesgyarmat otthonában.

NB III Keleti csoport, 4. forduló

DEAC-pálya, 100 néző. Vezette: Molnár.

DVSC II. – Tiszafüredi VSE 2–3 (1-1)

DVSC II: Hrabina – Kovács R., Nikolics (Tordai, 46.), Szujó, Füzfői (Fábián, 38.) – Maruscsák (Sipos, 81.), Bényei, Balla, Gellén Talpalló (Kovács G., 62.) – Sármány (Kenderesi, 62.)

Gól: 1-0 Sármány (15.), 1-1 Barna V. (45+1.), 1-2 Barna B. (49.), 1-3 Nagy (65.), 2-3 Kenderesi (85.)