Kecskemét

Szusza Ferenc stadion

Városi Stadion

Súlyos vereség: DVSC-Paks 0-5

A dobogós Paks együttesét fogadta a Loki szombaton délután a Nagyerdei Stadionban. A 10. forduló nyitómérkőzése előtt Dzsudzsák Balázst a 150., Kocsis Dominikot az 50. NB I-es meccse alkalmából köszöntötték a DVSC vezetői, a kezdőrúgást Kiss Tibor, klubunk volt elnöke végezte el. A Loki idén is csatlakozott a Holnapom Egyesület mellrák elleni kampányához, ezért a bekísérő gyerekek erre utaló pólót, a két kezdőcsapat játékosai pedig kitűzőt viseltek a bevonulás során.

Máté Csaba vezetőedző a rehabilitációját végző Kusnyir Erik, Thor Úlfarsson és Neven Djurasek játékára nem számíthatott, visszatérhetett viszont Batik Bence. A kezdőcsapatban Szécsi Márk jobbhátvédként kezdett, bekerült Yacouba Silue is.

A találkozó jó iramban és kemény párharcokkal kezdődött, az első nagyobb helyzet a 9. percben a paksiak előtt adódott, akik ezt ki is használták, egy visszafejelt labdát követően Vécsei lőtt 10 méterről a kapu bal oldalába (0-1). Nehéz szituációból kellett tehát folytatnia a Lokinak, de a csapat igyekezett, a 19 .percben Brandon Domingues beadása után csak üggyel-bajjal tudtak menteni a védők.

A 27. minutumban Osváth bombázott nem sokkal mellé, majd a 32. percben Tóth Barna került hatalmas ziccerbe egy hozzá visszapattanó labdának köszönhetően, nem is hibázott (0-2). A 38. percben Dzsudzsák Balázs szöglete után Batik Bence fejelt mellé, a szünetig így nem sikerült szépíteni, sőt, a 41. percben Mezei is betalált, 18 méterről lőtte ki a bal alsó sarkot (0-3).

A második játékrészre érkezett 4(!) új játékos, Jorgo Pellumbi, Bárány Donát, Kocsis Gergő és Arandjel Stojkovic, a DVSC pedig megpróbált javítani a helyzetén. Ez egy ideig labdabirtoklásban jelentkezett, közben Megyeri Balázs bravúrjaira is szükség volt.

Ezt követően elsősorban Brandon Domingues révén lehetőségeket is kialakított a Loki, azonban a 65. percben jött a negyedik paksi gól, egy szögletet követően Papp fejelt közelről a kapuba (0-4). A mérkőzés hátralévő részében a DVSC a szépítésért hajtott, sajnos ez sem sikerült, sőt, Kocsis Gergőt a 16-oson belüli kezezés miatt kiállították, a 11-est pedig Ötvös értékesítette, így nagyon súlyos vereség lett a vége (0-5).

Folytatás jövő hét szombaton Székesfehérváron.

Máté Csaba: Nehéz értékelni a mérkőzést, eddig nüanszokon múltak a meccseink, most nem. A Paks végig sokkal jobb volt, úgy éreztem, 0-2 után néhány játékos mintha feladta volna, ezért cseréltünk négyet a szünetben. Dolgozni kell tovább, küzdeni kell egymásért.

Bognár György: Furcsa nap volt, mert ekkora különbség nincs a két csapat között. Mi nagyon jó napot fogtunk ki, a Debrecen nagyon rosszat, ebből adódott a fölényes győzelem.

OTP Bank Liga, 10. forduló.

DVSC-Paks 0-5 (0-3).

Nagyerdei Stadion, 4664 néző. Vezette: Erdős J.

DVSC: Megyeri – Szécsi (Stojkovic, 46.), Batik, Dreskovic (Pellumbi, 46.), Ferenczi – Lagator, Szuhodovszki (Kocsis G., 46.) – Szűcs T. (Kocsis D., 66.), Dzsudzsák, Domingues – Silue (Bárány, 46.). Vezetőedző: Máté Csaba.

Paks: Kovácsik – Ötvös, Kinyik, Szabó J. – Osváth, Papp K. (Gyurkits, 88.), Vécsei, Mezei (Varga R., 66.), Silye (Győrfi, 78.) – Windecker (Horváth, 78.) – Tóth B. (Böde, 66.). Vezetőedző: Bognár György.

Gól: Vécsei (9.), Tóth B. (32.), Mezei (41.), Papp K. (65.), Ötvös (77., 11-esből).

Sárga lap: Domingues (38.), Lagator (73.), illetve Mezei (40.), Silye (53.), Győrfi (85.), Kinyik (87.).

Kiállítva: Kocsis G. (75.).